• Головна
  • На Житомирщині показник захворюваності на туберкульоз вперше за останні шість років зріс на 9 %
13:36, 19 серпня 2016 р.

На Житомирщині показник захворюваності на туберкульоз вперше за останні шість років зріс на 9 %

На задовільному рівні виконується план флюорографічних обстежень у Житомирському, Ємільчинському, Лугинському, Любарському, Народицькому, Нов.-Волинському, Овруцькому, Радомишльському, Ружинському, Черняхівському районах та м. Житомирі.

Незадовільно використовують зазначений метод діагностики туберкульозу в Андрушівському, Баранівському, Брусилівському, Бердичівському, Хорошівському, Коростенському, Малинському, Олевському, Попільнянському, Романівському, Пулинському районах, в яких виконання плану флюорографічних обстежень становить менше 40% від запланованого.

Питома вага виявлення туберкульозу при профілактичних оглядах в області становить 54%. Значно нижчий показник у наступних районах: Малинський – 0%, Брусилівський – 9,1%, Пулинський – 16,7%, Лугинський – 25,0%, м. Коростень, Бердичівський р-н – 33,3%, м. Бердичів – 36,8%.

Лабораторіями ЦРЛ, ЦМЛ проведено майже 3,6 тис. мікроскопічних досліджень, виявлено 217 осіб із бактеріовиділенням. Відсоток виявлення бактеріовиділювачів у лабораторіях загальнолікувальної мережі становить 6,1% (2015 р. - 7,3%) при нормативі 5-10%. Таких результатів вдалося досягти тільки після запровадження у роботу щоквартального звіряння в обласному протитуберкульозному диспансері з ЛПЗ області.

Не досягають нормативного показника у Ружинському – 1,5%, м. Бердичеві – 1,7%, Народицькому – 2,6%, Житомирському – 2,8%, Хорошівському – 3,1%, м. Коростені – 3,6%.

Разом з тим, при великій кількості направлених на обстеження зразків харкотиння: в м.Бердичеві – 473, виявлено 8 з бактеріовиділенням, м.Коростені - 478, виявлено 13, сімейними лікарями направляються пацієнти не з групи ризику на туберкульоз. Одне обстеження коштує 20 грн. За підрахунками, лікарні витратили на дані обстеження без показів більше 9 тис.грн в кожному лікувальному закладі.

При правильному використанні цього простого та дешевого методу діагностики, медичні працівники своєчасно виявляють осіб, що виділяють кислотостійкі палички, вживають відповідних протиепідемічних заходів, чим убезпечують себе і оточуючих від подальшого розповсюдження інфекції.

В цілому по області, завдяки впровадженню нових методів діагностики туберкульозу, питома вага бактеріовиділювачів серед вперше діагностованих випадків туберкульозу легень становить 71,0% (норматив – 70%).

Станом на 1 липня 2016 року охоплено туберкулінодіагностикою дітей 4 -14 р. – 40,0 тис., що становить 27% від запланованого.

На теперішній час в області склалась вкрай критична ситуація щодо щеплення новонароджених дітей вакциною БЦЖ.

Протягом п’яти місяців народилось понад 7,0 тис. дітей, щеплено 1,9 тис., що становить всього 26,6%.

Показник захворюваності на туберкульоз вперше за останні шість років зріс на 9,0% і становить 32,3 на 100 тис. нас. проти 29,6 за аналогічний період 2015 року.

В цілому по області показник захворюваності на туберкульоз знизився в 9 регіонах, а саме: в Баранівському, Хорошівському, Ємільчинському, Житомирському, Народицькому, Овруцькому, Олевському районах, м. Житомирі, Бердичеві та Коростені.

Відповідно до рекомендацій ВООЗ, в Україні розраховується показник захворюваності на туберкульоз з урахуванням вперше діагностованого туберкульозу та рецидивів туберкульозу. Кількість рецидивів напряму залежить від якості проведеного лікування.

Станом на 1 липня 2016 року в області зареєстровано 115 випадків рецидиву туберкульозу, що становить 9,2 на 100 тис. нас., за аналогічний період минулого року - відповідно 119 та 9,5 на 100 тис. нас.

Переважна більшість, а саме 80% реєструються до року спостереження після вилікування, що ще раз свідчить про незадовільне лікування і насамперед на амбулаторному етапі лікування.

Головним лікарям ЦПМСД, ЦРЛ, ЦМЛ необхідно звернути на це увагу, так як на медичних працівників загальнолікувальної мережі покладено обов’язок лікування хворих на туберкульоз на амбулаторному етапі під керівництвом лікаря-фтизіатра.

Велике занепокоєння у лікарів-фтизіатрів викликає ріст показника захворюваності на хіміорезистентний туберкульоз.

За 6 місяців поточного року в області зареєстровано 149 таких хворих, показник становить 11,9 на 100 тис. населення (6 міс. 2015- 9,2).

Занепокоєння також викликає постійний ріст показника захворюваності на поєднану патологію ТБ/ВІЛ. За 6 міс. в області зареєстровано 65 нових випадків поєднаної патології, що становить 5,2 на 100 тис. населення (6 міс. 2015 - 4,1). Високий показник захворюваності на поєднану патологію ТБ/ВІЛ відмічається у наступних районах: Лугинський – 18,0 , Бердичівський - 13,9, Коростишівський – 14,8, Житомирський – 11,5.

При таких темпах росту захворюваності на хіміорезистентний туберкульоз, поєднану патологію ТБ/ВІЛ у недалекому майбутньому ми будемо мати надзвичайно важку епідемічну ситуацію, яка досить важко контролюється, так як такий туберкульоз надзвичайно складно і дорого лікувати.

Протягом 5 місяців поточного року зареєстровано 84 (5 міс. 2015 р. – 68) випадки смерті від активного туберкульозу, що становить 6,7 на 100 тис. нас. (5 міс. 2015 р. – 5,4).

В стаціонарі померло 61,0% (2014 р. - 69%), вдома - 39,0% (2013 р. - 30,1%).

Найвищий показник смертності від туберкульозу: у Коростишівському – 14,8 на 100 тис. нас., Романівському – 14,0, Брусилівському районах – 13,2, Радомишльському, Пулинському – 13,0.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #туберкульоз #показники
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

ТОП новини
На Житомирщині чоловік випадково натрапив у полі на каску, під якою виявилися останки солдата Червоної армії, — ФОТО
ІПО ПОШУК
На Житомирщині розшукують безвісно зниклу 33-річну Тетяну Холодну
РОЗШУК
У Житомирі чоловік розрахувався карткою і витратив додаткові кошти — переплатив за пальне, бо підприємцю потрібно обслуговувати термінал
АЗС
Регіональна рада шукає найдостойніших кандидатів з Житомирщини на отримання медичного «Оскара»
МЕДИЧНИЙ ОСКАР
Оголошення
live comments feed...