У Бердичівському районі виправна колонія займеться ремонтом очисних споруд

18 серпня поточного року керівництво Державної екологічної інспекції у Житомирській області та Управління Державної пенітенціарної служби України в Житомирській області відвідано Райківську виправну колонію № 73.

Основною причиною візиту є екологічна проблема, яка може виникнути внаслідок скиду неочищених стоків у поверхневі води, адже поблизу колонії знаходяться очисні споруди призначені для очистки господарсько - побутових вод, як установи, так і населення с. Райки.

Очисні споруди, введені в експлуатацію в 1973 році і мають потужність – 400м3 на добу. Внаслідок тривалої експлуатації система обладнання і будівельні конструкції вичерпали свій ресурс та перебувають в технічно – несправному стані. Застаріла технологія і біофільтри не забезпечують дотримання встановлених нормативів ГДС забруднюючих речовин в р. Гнилоп’ять. Фактично в р. Гнилоп’ять, яка протікає по території Житомирської та Вінницької областей та є правою притокою р.Тетерів басейну річки Дніпро, здійснюється скид взагалі неочищених каналізаційних стоків.

Зазначене питання протягом останніх років піднімалось на рівні як місцевої влади, так і на рівні держави. Але будь – яких заходів щодо приведення до належного стану очисних споруд ніхто не здійснював.

Новопризначений керівник пенітенціарної служби Віктор Докімчук перейнявся проблемою та спільно з заступником начальника Державної екологічної інспекції у Житомирській області Сергієм Зибаловим намітили першочергові заходи, які необхідно здійснити негайно, щоб не допустити забруднення природи. Пан Докімчук доручив керівництву установи власними силами та засобами провести очистку аеротенків та біоставків.

У подальшому заплановано підготовку документів до центральних органів виконавчої влади України стосовно виділення необхідних коштів для ремонту очисних споруд.

Державні інспектори сподіваються, що нарешті стара проблема буде зрушена з місця і забруднення річки припиниться.

райки колонія гнилоп'ять очисніспоруди ремонт
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі