16:10, 31 серпня 2016 р.

У Житомирі створено 200 ОСББ

Станом на 31 серпня 2016 року у Житомирі зареєстровано 200 ОСББ. За 2016 рік зокрема створено 129 ОСББ – це в рази більше ніж за всі попередні роки разом.
Місто Житомир є одним з лідерів у створенні ОСББ в України. Про це повідомив начальник управління муніципального розвитку міської ради Артем Ражев.
 
Мешканці міста не бояться брати відповідальність за свій власний будинок, створюють ОСББ, починають ефективно ним управляти, наводити лад у будинку, та користуються рядом значних переваг для ОСББ.
 
Звичайно, зважитись на шлях самостійного господарювання мешканцям будинків досить не просто, проте вигідно. На думку багатьох мешканців, їхня власність і відповідальність закінчується за порогом квартири. Таке хибне переконання у свою чергу спричиняє недбале ставлення до спільного майна в багатоквартирному будинку, небажання платити за його утримання й ремонт, а також породжує невиправдані очікування щодо капітального ремонту багатоквартирного будинку за рахунок когось іншого – територіальної громади, держави тощо.
 
Насправді законодавство прямо вказує, що утримання спільного майна в багатоквартирному будинку покладається на власників квартир у ньому.
 
Крім того, міська влада всесторонньо підтримує ОСББ. Так, рішенням міської ради від 28.12.2015 року №37 затверджена комплексна цільова програма розвитку житлового господарства «Ефективне та надійне житлове господарство –мешканцям міста на 2016–2017 роки».
Даним рішенням передбачено виділення з бюджету міста коштів на загальну суму 15,0 млн.грн. новоствореним ОСББ на капітальний ремонт житлового фонду.
 
Для можливості отримання  бюджетних коштів на  капітальний ремонт будинку, потрібно прийняти рішення про створення в будинку ОСББ, зареєструвавши об’єднання в органах державної реєстрації та взяти будинок в управління.
 
Багатоквартирні житлові будинки, у яких створено ОСББ, мають можливість з державного бюджету отримати відшкодування частини суми тіла кредиту, взятого на енергоефективні заходи. Розмір відшкодування становить від 40% до 70%.
 
Також, в Житомирі діє міська програма, згідно з якою з міського бюджету ОСББ відшкодовують 100% з обслуговування «теплих» кредитів.
Загалом, державною та міською програмами з підтримки енергоефективних заходів у Житомирі вже скористалося 7 ОСББ.
 
Для створення ОСББ у власному багатоквартирному будинку необхідно виконати декілька простих кроків (Згідно Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку»).
 З питань створення та функціонування ОСББ звертайтеся до Управління муніципального розвитку Житомирської міської ради: м. Житомир, майдан ім. С.П. Корольова, 4/2, каб.264, тел. 48-12-00.
Довідково:
Згідно ст.1 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню  їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Ст.4 Об'єднання створюється з метою забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #осбб
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
Не поладнали у батьківській хаті – за вбивство рідного брата на Житомирщині чоловік «відсидить» за ґратами 9 років
ПРОКУРАТУРА
Через 81 рік «повернувся» додому з війни: поховали воїна, останки якого знайшли пошуківці Житомирщини, — ФОТО
ІПО ПОШУК
Будівельні роботи сміттєпереробного заводу у Житомирі завершені вже на 90%, — ФОТО
СМІТТЄПЕРЕРОБНИЙ ЗАВОД
В аварії загинув начальник 2-го відділу Житомирського РТЦК та СП капітан Ночевчук Сергій
ДТП/АВАРІЯ
Оголошення
live comments feed...