• Головна
  • У м. Баранівка відбувся 10-й обласний збір-змагання юних рятувальників «Школа безпеки»
10:40, 22 травня 2012 р.

У м. Баранівка відбувся 10-й обласний збір-змагання юних рятувальників «Школа безпеки»

З метою популяризації здорового та безпечного способу життя серед дітей і молоді, підвищення рівня їхньої практичної підготовки до дій у надзвичайних та екстремальних ситуаціях, з 16 по 20 травня, у м. Баранівка, на майданчиках: міського спортивно-оздоровчого комплексу, Товариства Червоного Хреста, 15-ї самостійної державної пожежної частини та на мальовничій території приміського лісового масиву відбувся ювілейний обласний збір-змагання юних рятувальників «Школа безпеки».
Упродовж 4-х днів 16 команд-учасниць, а це школярі з різних районів області, випробовували себе у різних змаганнях, конкурсах та естафетах. На першому етапі командам довелось реалізовувати здобуті вміння і навички рятувальників. «Бойове розгортання та гасіння пожежі» складалося з декількох підетапів. Естафета вимагала неабиякого фізичного загартування учасників, але участь в ній приймали й дівчата. Вони долали перешкоди, на бігу розмотували та з’єднували пожежні рукави. Учасник, екіпірований у справжній бойовий однострій рятувальників, біг до протвиню, в якому палало полум’я, гасив його за допомогою вогнегасника та, на сам кінець, двоє з учасників команди піднімали ноші, на яких лежала «постраждала» та прямували з ними до фінішу. Команди змагалася на дистанції «Аварійно-рятувальні роботи в зоні хімічного або радіаційного забруднення», проходили медичні та психологічні тестування. На території 15-ї самостійної державної пожежної частини було проведено «Рятування потерпілого з висотної будівлі». Ця дистанція й стала четвертим та заключним етапом першого дня змагань.
Другого дня проводилися змагання туристичного типу - «Пошуково-рятувальні роботи в умовах природного середовища». На третій, завершальний день обласного збору-змагання, проводилися «Рятувальні роботи на водній акваторії». На яких команди-учасниці демонстрували свої уміння користуватися засобами для порятунку на воді, надавати допомогу, у тому числі й першу медичну, постраждалим на воді.
Загалом, чимало важких і складних випробувань техногенного та природного характеру долали юні рятувальники, аби дійти до фіналу. Вони виявили професійні навички, фізичну витримку та різноманітні знання з основ безпечної життєдіяльності. Усі ці якості найкраще продемонстрували учасники, які посіли загальнокомандні призові місця. Третє місце вибороли школярі Новогуйвинської гімназії Житомирського району, на другому – команда юних-рятувальників Романівського району. Переможцями ювілейного обласного етапу збору-змагання юних рятувальників «Школа безпеки» стала команда школярів ЗОШ №26 міста Житомира. Саме вони будуть представляти Житомирщину цього року на Всеукраїнських змаганнях.
На підведенні підсумків змагань право вручити почесні кубки за призові місці на дистанції «Бойове розгортання та гасіння пожежі» було надане 13-річному хлопчику Дмитру – місцевому герою, який напередодні змагань здійснив непересічний вчинок – врятував 5-річну дівчинку, яка впала у річку. Учасники команд привітали Дмитра дружними оплесками та вигуками «браво».
«Школа безпеки» – це справжня школа життя, де молодь набуває та закріплює не тільки теоретичні, але й практичні знання з правил безпечної життєдіяльності.

ТУ МНС України у Житомирській області.

Оголошення
live comments feed...