• Головна
  • У Житомирі провели тренінг для медичних працівників «первинки»
Командна робота
16:30, 16 лютого 2017 р.

У Житомирі провели тренінг для медичних працівників «первинки»

Командна робота

28 медичних працівників «первинки» (лікарі загальної практики-сімейної медицини, лікарі-педіатри, медичні сестри), яких визначено районними кураторами з впровадження стратегії інтегрованого ведення хвороб дитячого віку, з 13 по 17 лютого проходять навчання на п’ятиденному тренінгу на базі обласної дитячої клінічної лікарні.

Заняття проводить команда обласних тренерів: оксана Лук’яненко, Тетяна Шевченко, Олена Варгалюк, Таміла Мухіна, Вікторія Івчук, Богдан Данко, Анжела Цмокалюк.

Практичні навички слухачі тренінгу відпрацьовують в Житомирській дитячій обласній клінічній лікарні та КУ ЦРЛ Житомирського району.

Мета тренінгу – покращення практичних знань медичних працівників, які мають перший контакт з дитиною, тобто сімейних лікарів, педіатрів, фельдшерів та медсестер первинки.

«Ми прагнемо того, аби усі медпрацівники, які працюють з дітьми віком до 5-ти років, володіли знаннями та навичками від моменту збору анамнезу, огляду дитини, визначення ознак захворювання, встановлення патологічного стану, визначення, яку саме адекватну допомогу потрібно надати дитині. Тож ми поставили перед собою завдання впродовж двох років впровадити цю стратегію на території всієї області», - зазначила Оксана Лук’яненко.

За словами головного педіатра області, стратегія ІВХДВ також передбачає велику профілактичну роботу. По суті майже 90% роботи лікарів первинної ланки повинні бути спрямовані саме на профілактику захворювань. Насамперед йдеться про вакцинопрофілактику та попередження загрозливих станів у дітей.

Завдяки стратегії медичний працівник має можливість проконсультувати батьків дитини щодо попередження захворювань, які є в педіатричній практиці. Це дозволить попередити в області випадки дитячої смертності від керованих захворювань.

За результатами опитування Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) на предмет того, з яких джерел батьки отримують інформацію про дитячі захворювання, 70% опитаних відповіли, що від лікарів, а решта – від рідних, друзів тощо. Тобто в Житомирській області переважна більшість батьків довіряють медичним працівникам.

«Разом з тим, попередній позитивний досвід з впровадження ІВХДВ в пілотних Ємільчинському та Житомирському районах дозволяє нам говорити й про економічну складову стратегії, оскільки її впровадження втричі заощадить витрати первинної ланки на проведення лікування дітей. До того ж ІВХДВ потребує мінімального оснащення і усім необхідним заклади первинної ланки забезпечені», - додає районний педіатр Житомирського району Богдан Данко.

Захід проводиться за сприяння управління охорони здоров’я облдержадміністрації, обласної дитячої клінічної лікарні, обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини, центральній районній лікарні Житомирського району, Житомирського інституту медсестринства та «Асоціації педіатрів Житомирської області».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #лікарі #тренінг #діти #педіатрія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...