• Головна
  • Житомирська «Орея» вдруге відкрила щорічний музичний фестиваль «Стравінський та Україна»
08:43, 13 червня 2012 р.

Житомирська «Орея» вдруге відкрила щорічний музичний фестиваль «Стравінський та Україна»

10 червня у Палаці культури міста Луцьк відбулося урочисте відкриття Дев’ятого музичного фестивалю «Стравінський та України» концертом Академічної хорової капели «Орея», яка торік здобула Гран-Прі Міжнародного конкурсу хорових колективів у іспанському місті Толоса. Як і скрізь, гордість Житомирщини зустріли з відкритими для обіймів руками. Фестиваль проходить з 10 по 17 червня у містах Луцьк та Устилуг. Символічною є дата 17 червня (за новим стилем), адже у цей день і народився видатний російський композитор та диригент українського походження Ігор Федорович Стравінський. Обов’язковою умовою участі є наявність у репертуарі колективу чи окремих виконавців творів Стравінського.
За словами директора Волинської обласної філармонії Сергія Єфіменка, цьогорічний музичний фестиваль наймасштабніший за кількістю учасників – майже півтори сотні музикантів мають честь вийти на сцену та виконати твори композитора. Мета цьогорічного заходу – показати різницю між класичною музикою, яка робить нас кращими, і музикою «попсовою», яка не дає можливості розвиватися духовно.
До того ж 14 червня у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «З поверненням, Маестро!», присвяченої 130-річчю від дня народження Ігоря Стравінського. У рамках фестивалю у приміщенні Волинського державного училища культури та мистецтв імені Ігоря Стравінського 15 червня відбудеться міжнародна науково-теоретична конференція «Україна-Стравінський-сучасна музична культура» з міні-концертом за участю вихованців закладу. Зокрема, студенти презентують хореографічну постановку сюїти із балету Стравінського «Жар-птиця».
В урочистій академії та концерті в Обласному академічному театрі ляльок у Луцьку візьме участь гість із Великобританії – відомий кінорежисер Тоні Палмер, який створив фільми про Стравінського та Шостаковича.
Головною метою фестивалю є пропаганда творчості Стравінського та вивчення його зв’язків з Україною, а також популяризація кращих зразків світової і української музичної класики, культурне та естетичне виховання молоді, обмін досвідом роботи між музичними виконавцями, композиторами, музикознавцями. Приорітетом кожного фестивалю є виконання прем’єрних творів Стравінського, які до цього часу в Україні не виконувались.
Музичний фестиваль «Стравінський та Україна» заснований у 1994 році управлінням культури Волинської облдержадміністрації та Волинською обласною філармонією.
Для сучасної української музичної спільноти актуальними є дослідження духовних зв'язків Ігоря Стравінського з українською культурою. Значну частину своїх творів Стравінський писав на українській землі, а їхні джерела знаходив в українському фольклорі. Райським куточком для своєї творчості Ігор Федорович називав містечко Устилуг. Тут він зустрів своє кохання. 1906 року Ігор Стравінський розробив проект, за яким на околиці Устилуга був побудований його власний дім, де у 1990 році відкрито перший у світі музей видатного композитора. Разом з братом Гурієм він заклав липову алею, котра й сьогодні милує око відвідувачів музею та вихованців музичної школи, що знаходиться у його будинку.

Житомирська «Орея» вдруге відкрила щорічний музичний фестиваль «Стравінський та Україна», фото-1
Житомирська «Орея» вдруге відкрила щорічний музичний фестиваль «Стравінський та Україна», фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...