• Головна
  • На Житомирщині гинуть бджоли. Експерти з'ясовують причини (ВІДЕО)
14:20, 25 червня 2012 р.

На Житомирщині гинуть бджоли. Експерти з'ясовують причини (ВІДЕО)

«Мертві бджоли не гудуть» - для пасічників села Кикишівка ці слова стали гіркою правдою. У всіх місцевих бджолярів з невідомих причин останніми днями масово гинуть медоносні комахи.

Причиною масового падіння комах могло стати отруєння, припускають пасічники. Адже навколо села розташовуються поля з різними культурами. Можливо, хтось із фермерів обробляв ділянку отрутохімікатами.

Пасіка Миколи Олексійовича знаходиться прямо посеред поля з гречкою. Над рослинами не в’ється жодна бджола. Тож фермер, до чийого відання належить ділянка, став першим, кого бджолярі почали штурмувати питаннями. Чоловік розповідає: на цьому полі дійсно нещодавно проводились роботи. Але гречку не кропили хімікатами, а підживлювали добривом.

Олександр Пушкарук, директор фермерського господарства (с. Терехове): «Туди вносився карбоміт і гумати. Гумати – це добриво, яке виготовляється з торфу. Воно екологічно чисте і використовується навіть у підгодівлі курчат. Ми його вносили на двох полях - у Тереховій та Кикишівці. На полі у Кикишівці мій хороший знайомий тримає бджіл, не один рік ставить у мене вулики. І цей раз питав мене про роботу. Я сказав, що буду підживлювати, і нехай не боїться ставити вулики».

Фермер не вірить у те, що гумат міг спричинити загибель бджіл. Тим паче, каже, на одному з підживлених полів стоять і його вулики. Там з комахами все нормально.

Для пасічників Кикишівки падіння смугастих трудівниць – велика втрата. Адже, говорять селяни, пропав не лише цей рік копіткої роботи, а, може, й наступний.

Як виявилося потім, кикишівські бджолярі не одинокі у своїй біді. У Гардишівці, Обухівці, Райгородку, Бистрику та інших селах теж масово вмирають бджоли. Бердичівлянин Володимир Мицько тримає вулики на Загреблі і також зазнав втрат.

За останні кілька десятиліть такої масової гибелі бджіл не спостерігалось, кажуть пасічники. Із своєю проблемою люди прийшли до райдержадміністрації, щоб з допомогою посадовців, представників рослинної інспекції і ветлабораторії розібратися у ситуації.

Микола Климчук, заступник голови Бердичівської РДА: «Дзвінки у сільгоспуправління стали надходити ще вчора і ми почали створювати комісію по обстеженню цього випадку. Сьогодні прийшли до десятка бджолярів, ми вже почали проводити певну роботу. Перше за все, почали з того, щоб націлити бджолярів на роботу з підтвердження факту гибелі. І щоб потім могли сподіватися на відшкодування збитків у випадку, якщо загибель настала через хімобробку полей, а не через хворобу самих бджіл».

В ході засідання пасічники перелічили місця, де знаходились їхні вулики, щоб окреслити приблизну територію гибелі комах. Фахівці порадили селянам відвезти мертвих бджіл на експертизу до Києва.

Федір Кухарець, головний спеціаліст управління ветеринарної медицини у Бердичівському районі: «Районна лабораторія може дослідити тільки на інфекційні чи інвазійні захворювання, аналізи на хімічні речовини не проводимо. Будемо виїздити на кожну пасіку і встановлювати факти на місці».

Після висновків експертизи, коли точно буде відомо, що призвело до загибелі бджіл, можна буде шукати і тих, хто у цьому винен, зійшлись на думці учасники зібрання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...