• Головна
  • На Житомирщину прийшла спека: щоб вберегти здоров'я, пийте часто воду
Поради
14:00, 4 серпня 2017 р.

На Житомирщину прийшла спека: щоб вберегти здоров'я, пийте часто воду

Поради

Державна служба з надзвичайних ситуацій попереджає про сильну спеку в Україні 2-5 серпня на території дев'яти областей.

Про це повідомили у прес-службі ДСНС з посиланням на Укргідрометцентр. «2-5 серпня вдень у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Рівненській, Волинській, Тернопільській, Чернівецькій, Київській та Вінницькій областях сильна спека 35-37°» – йдеться в повідомленні. Також синоптики прогнозують сильну спеку 33-35° сьогодні, 4 серпня у Житомирі та Житомирській області.

За порадами лікарів необхідно збільшити пиття протягом усього періоду спекотної погоди. Насамперед, слід часто пити, не чекаючи появи відчуття спраги, зокрема людям похилого віку. Також необхідно спостерігати за водним статусом людей, які не можуть обслуговувати себе самостійно (лежачі хворі, діти, пацієнти зі зниженою когнітивною функцією).

Необхідно носити легкий одяг, зменшити або відмовитися від фізичного навантаження, не перебувати на вулиці в найспекотніші години дня. Метаболічна теплопродукція залежить від рівнів фізичної активності, акліматизації, віку і статури.

Лікарі радять перебувати у прохолодному та кондиційованому приміщенні, часто приймати душ, спостерігати за чутливими до спеки людьми, а також у жодному разі не залишати дітей у закритих автомобілях.

Пацієнти, які приймають препарати, що знижують втрату тепла, повинні бути проінструктовані лікарем про самообстеження. Що стосується вживання лікарських препаратів у спеку лікарі підкреслюють, що ліками високого ризику є діуретики, антихолінергічні засоби, нейролептики.

Зокрема, небезпечний стан дегідратації, викликаної прийомом діуретиків та інгібіторів АПФ, що може знижувати вісцеральний кровотік у печінці та нирках, зменшуючи виведення лікарських речовин та токсинів.

Помірна та тяжка дегідратація асоціюється з ризиком розвитку гіповолемії та ортостатичної гіпотензії, що викликає коливання частоти серцевих скорочень.

Потрібно особливо бути обережними, приймаючи седативні, знеболюючі препарати та препарати, які застосовуються для лікування залежності від різноманітних речовин, вони зменшують настороженість до спеки та сприйняття спекотної погоди. Слід знати, що нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ), інгібітори АПФ, АРА, сульфаніламіди та індінівір пригнічують ниркову функцію. А НПЗЗ, аспірин та парацетамол не рекомендовані для лікування теплового удару.

Обласний медичний центр здоров’я

та спортивної медицини

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #спека #поради
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...