• Головна
  • Хто захистить військового, поки він захищає нас: житомирянин бореться із несправедливим вердиктом
У пошуках правди
14:39, 9 листопада 2017 р.

Хто захистить військового, поки він захищає нас: житомирянин бореться із несправедливим вердиктом

У пошуках правди

Про численні махінації, розкрадання техніки, маніпуляції на лінії фронту в останній час говорять багато. Так звані «злодії в погонах» та офіцерське безчестя переросло всі моральні норми. Про це говорять і масові продажі зброї та техніки, а також збільшення показників чисельності справ по даних фактах. Та й прості солдати не без гріха, стараються захопити з собою різні бойові «сувеніри», або ж підторгувати на тих же сайтах оголошень.

У будь якому випадку винних потрібно знаходити, щоб несли відповідальність. Проте, чи завжди винні – це дійсно ті, які замахнулись на майно Міноборони, чи це банальні цапи-відбувайли?

Пронизливою історією відчаю та пошуків правди вразила справа житомирянина Максима.

Військовослужбовець 95 окремої десантно-штурмової бригади Збройних Сил України, з початку проведення антитерористичної операції ніс службу у «гарячих» точках східного регіону України. У сумарній кількості виїздів, він перебував в зоні АТО близько 2 років, в найбільш кровопролитні події. За весь час несення служби ніколи не був помічений у невиконанні наказів чи протиправній діяльності. Проте, по поверненню у військову частину, Максим зіштовхнувся з Наказом про стягнення понад 200 тисяч гривень за втрачений прилад нічного бачення, котрий був загублений поблизу Волновахи не з вини солдата.

«Це сталось в період з 10 по 11 серпня 2015 року під час виїзду до населеного пункту Волноваха Донецької області. Я був в складі групи з п’яти чоловік. Оскільки ми виїжджали ще завидка і здійснення маршруту припадало на нічний час, мені видали прилад нічного бачення. Без потреби на початку виїзду, прилад я поклав у свій військовий рюкзак. За розпорядженням я мав їхати в кузові разом з групою та речами. Проте, за браком водіїв, командир дав усний наказ, аби я сів за кермо. Свій рюкзак з речами я не міг помістити в маленьку кабіну авто (крім того там знаходились речі командира). Лишалось виконувати наказ, а рюкзак лишити у кузові. При чому комбат зауважив, що з речами нічого не станеться, адже там перебувають інші військовослужбовці. Проте на одній із зупинок маршруту хлопці в кузові з посмішкою на обличчі повідомили, що мої речі зникли (!) Я почав шукати свій рюкзак, але його ніде не було і ніхто не зміг розповісти куди він подівся. Я доповів командиру про зникнення приладу..Як це могло трапитись не розумію, випасти речі не могли, адже кузов був затентований. Бійці в кузові теж не могли пояснити втрату», - розповів деталі Максим.

Хто захистить військового, поки він захищає нас: житомирянин бореться із несправедливим вердиктом, фото-1

За таких умов, виконуючи наказ безпосереднього командира, військовий не мав змоги під час маршу в бойовій обстановці контролювати наявність сумки з особистими речами та приладом, чим виконати свій обов’язок по збереженню майна.

Прилад нічного бачення PVS-14, був закріплений за бійцем. Такі пристрої отримали з початком несення служби в зоні АТО. Видавалось обладнання в період виїздів.

Про хід справи зі зникнення приладу Максим дізнався на початку листопада 2016 року постфактум. Коли повернувшись з чергового відрядження отримав Наказ про притягнення до підвищеної матеріальної відповідальності.

«Підвищена матеріальна відповідальність по відношенню до мене становить 203418, 00 грн та наразі стягується з моєї заробітної плати як військовослужбовця», - розповів Максим.

Як виявилось, розслідування цієї втрати було проведено також не одразу, а лише через пів року без коментарів усіх свідків інциденту та з порушенням термінів встановлених законом. Дві пояснювальні Максима також зникли зі справи. Простіше кажучи, у заплутаній справі ніхто не став розбиратись.

Попри доводи невинності, бійцю відновлювати істину та боротись за справедливе рішення взялась юридична фірма Житомира.

Юристи компанії «KOSTYK GORLOV LAW FIRM» Єгор Горлов та Андрій Стахов прокоментували ситуацію, в яку потрапив Максим, а також розповіли про наступні кроки:

«Наразі ми підготували та подали скаргу на дії командира, щодо винесення незаконного «Наказу Про результати службового розслідування за фактом нестачі приладу нічного бачення PVS-14 (31)» № А1164 від 09.11.2016 р. (в порядку адміністративного оскарження Наказу). Оскільки наявність вини Максима у втраті приладу не встановлена і не доведена жодними доказами. Слід брати до уваги також той факт, що в кузові автомобіля під час маршу знаходились інші військовослужбовці. Проігноровано також обставини, які ЗА ЗАКОНОМ в будь-якому разі виключають відповідальність Максима. Про втрату сумки повідомив під час зупинки молодший сержант, який, як зазначено в наказі, ЗНАХОДИВСЯ В КУЗОВІ АВТОМОБІЛЯ! Зазначений факт дає підстави провести перевірку наявності протиправних дій та наявності вини (викрадення сумки та приладу) з боку інших військовослужбовців, чого зроблено не було», - розповів Андрій Стахов.

Хто захистить військового, поки він захищає нас: житомирянин бореться із несправедливим вердиктом, фото-2

«Підстава чи пограбування? Без належного розслідування, відповісти на це питання складно. Але є факт, що грубо порушено усі терміни про притягнення до підвищеної матеріальної відповідальності. Наразі ми розглядаємо усі можливі варіанти захисту від неправомірного стягнення коштів. Працюємо на те, щоб Наказ було скасовано. Ми вже звернулись до суду, а також будемо проводити власне розслідування справи» , - резюмував Єгор Горлов.

Куди зник прилад? Який зиск солдату красти річ, яка за ним закріплена та, за яку буде сплачувати трьохкратно? Чому військове розслідування провели з порушенням усіх допустимих термінів? Та багато інших питань щодо цієї справи лишаються без відповіді. А тим часом з бійця щомісяця стягується майже 2000 грн заробітної плати…

Максим одружений та має двох дітей і зарплатні ледве вистачає на життя, тож Герой сподівається на справедливе вирішення цієї історії.

P.S. Ось так держава чинить з тими, хто до останнього бореться за наше мирне майбутнє. Це одинична історія військового, на якого «списують» втрату приладу. Про масштаби проблеми судити складно.

Та в соцмережах і на форумах зараз можна знайти чимало пропозицій про продаж вживаного військового обладнання та приладів подвійного призначення. Бронежилети, тепловізори, безпілотні літаки і навіть аптечки – тут можна знайти будь-який товар по ціні вдвічі а то і втричі нижчій від ринкової. Втім, є і прилади в ідеальному стані по ціні на 10-20% меншій від закупівельної.

Редакція 0412.ua слідкує за перебігом справи. Тож ДАЛІ БУДЕ...

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #військовий #втарта #стягнення #юристи #допомога
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...