• Головна
  • Житомир першим в Україні презентував результати соцдослідження «Наше місто: цінності житомирян»
16:17, 22 грудня 2017 р.

Житомир першим в Україні презентував результати соцдослідження «Наше місто: цінності житомирян»

У Житомирі, 22 грудня, відбувся круглий стіл під час якого презентували результати соціологічного дослідження на тему «Наше місто: цінності житомирян».

У ході круглого столу представили ціннісну модель мешканців нашого міста, розроблену за методологією Values Barret Center. Модель складається із системи персональних цінностей містян, у якій вони бажають жити.

До реалізації проекту «Цінності житомирян» було залучено більш ніж 800 мешканців міста – представників різних соціальних груп. Метою проекту є сприяння підвищенню рівня гордості, обізнаності та усвідомлення житомирян про свою унікальність. Підвищення усвідомленості допомагає зрозуміти сильні та слабкі сторони повсякденного життя та знайти раціональні шляхи для його вдосконалення.

Дослідження дало можливість описати портрет житомирянина:

  • це відкрита та чесна, з відчуттям гумору та оптимізму людина;
  • це особистість, яка цінує близькі людські стосунки та намагається оточити себе людьми, які характеризуються як «свої»;
  • житомирянин прагне до збалансованого життя та благополуччя.

Результати досліджень продемонстрували, що у місті високий показник культурної ентропія (41%+), що говорить про те, що проблеми можуть призвести до соціальних заворушень.

«За думкою жителів міста, в загальному «корабель культури» сьогоднішнього дня тримається на чесному слові. Єдиною позитивною цінністю, яка і є рятівною соломинкою – це волонтерська діяльність. Люди вважають себе позбавленимибазових опор», - розповіла експерт Світлана Саламатова.

Серед найбільш пріоритетних цінностей Житомиряни визначили 20 найпріорітетніших цінностей.

У культурі особистості:

родина, дружба, відкритість, чесність, здоров'я, гумор/ веселощі, справедливість, баланс (робота/ особисте життя), оптимізм, благополуччя (фізичне/емоц/розум/дух), вміння прислухатися до думки інших, гідність, повага, довіра, гостинність, логіка, впевненість у собі, адаптивність.

У існуючій культурі:

забруднення навколишнього середовища, бідність, лідерство, невпевненість у майбутньому, безробіття, бюрократія, розтрачені ресурси, волонтерська діяльність, конфлікт/ агресія, неграмотність, родина, засудження, гостинність, традиція, терпимість, громадська діяльність, військова міць, сфокусованість на короткостроковій перспективі.

У бажаній культурі:

дотримання законів, доступне житло, мир, можливості для працевлаштування, ефективна охорона здоров'я, екологічна свідомість, процвітання, права людини, відкритість, гідність, повага, єдність, привнесення змін на краще, вміння прислухатися до думки інших, вирішення конфліктів, опікування людьми з обмеженими можливостями, довіра, життя як цінність, мудрість.

Довідково:

Світлана Саламатова, віце-президент із розвитку країн Європи та Близького Сходу Міжнародного інституту культурних справ, ТоР фасилітатор, експертка із залучення (взаємодії влади та громади), експерт ОБСЄ та ПРООН в Україні, учасниця МФО ВР України «Рівні можливості», експертка Національної Ради Жінок України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #соцопитування #результати
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...