• Головна
  • У Житомирі Петро Карпюк вперше презентував свої картини в рідному університеті
Арт-світ
14:08, 29 березня 2018 р.

У Житомирі Петро Карпюк вперше презентував свої картини в рідному університеті

Арт-світ

У рамках мистецького проекту «Арт-світ» у ЖДУ імені Івана Франка відкрили персональну виставку картин випускника фізико-математичного факультету, коростишівського художника, майстра народної творчості – Петра Карпюка та виставку робіт у техніці різьблення по дереву Володимира Дерпача.

Про це повідомив Житомирський Державний Університет імені Івана Франка.

Полотна з пейзажами та натюрмортами прикрашають другий поверх центрального корпусу університету, а різбярські роботи з дерева розміщені у читальному залі навчального-лабораторного корпусу №4.

У авторському творчому доробку Петра Пилиповича – власне бачення, образ вічної живописної благодаті, вічного сонця, зелені, літа, осені, рідного Полісся панує на його полотнах. Талант малювати, живописець Петро Карпюк відчув у собі ще змалечку. 25 років свого життя він учителював, викладав фізику та астрономію в одній із шкіл Коростишівського району. Після закінчення фізико-математичного факультету тоді ще Житомирського педінституту навчався в Одесі на художньо-графічному факультеті. Був одним із перших викладачів Коростишівської дитячої художньої школи. Зараз його учні продовжують творчу справу митця та навчають майстерності пензля молоде покоління. Перша виставка відбулася ще в 1970-му році, на місцевому рівні. Майже за півстолітню творчу діяльність картини Петра Карпюка представлялись на виставках різного рівня. Кілька персональних виставок було в Житомирі, Києві, Черкасах. Неодноразово художник брав участь у престижній Всеукраїнській виставці на Львівській площі в Києві. Проте в рідному університеті презентує роботи вперше.

«Для мене сьогодні потрійне свято. По-перше, я зустрівся з вами, нинішніми студентами фізмату, майбутніми митцями. По-друге, я – в рідних стінах. Я тут топтав коридори, тікав з лекцій як усі студенти. По-третє, зустрівся зі своїми однокашниками, однокурсниками. На фізмат я потрапив у 1968 році на третій курс. Зустрів тут прекрасних людей, чудових педагогів, які були не лише висококваліфікованими фахівцями, а й великими людьми. Вони вчили нас не лише законам фізики, а й людяності, кращим людським якостям. Серед усієї когорти найбільше згадуювикладачів Михайла Григоровича Цілинка і Панаса Анатолійовича Блищицького, які найбільше з нами працювали», - поділився з присутніми Петро Карпюк.

Різьбяр Володимир Дерпач також почав займатися мистецтвом у дитинстві. Серед перших об’ємних виробів з дерева пригадує пістолетики. Ще у четвертому класі зробив першу свою скульптуру «Штангіст», а у восьмому – Шевченка. Під час військової служби два роки був художником частини. В перші роки незалежності вирізав люльки для тютюну з сосни. Здебільшого працює з липою, адже вона м’яка, добре виробляється і гладенька як мармур. Різьба переважно представлена козацькою тематикою, бо в душі відчуває себе козаком. Є чимало об’ємних виробів з дерева й народної тематики.

Привітали митців з відкриттям виставок друзі, одногрупники, студенти та викладачі ЖДУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #жду #карпюк #дерпач #виставка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...