• Головна
  • В Житомирському районі підбили підсумки спортивного року
12:01, 15 листопада 2012 р.

В Житомирському районі підбили підсумки спортивного року

Павлюк1

 - Руслане Віталійовичу, здавалось нещодавно ми зустрічались з приводу відкриття сезону, а ось вже час і підбити підсумки. Що можете сказати з приводу завершення сезону?

- Так, сезон завершився. Можливо і швидко, але якщо пригадати скільки всього вдалося зробити, то здається, що минув не футбольний сезон, а цілий календарний рік. Перш за все ми провили чемпіонат в двох лігах. У вищій лізі змагалось 12 команд, а в першій 16 команд. Таким чином в чемпіонаті взяло участь 28 команд, і це, я Вам скажу, унікально для нашого району в новітній історії Незалежної України. Приємно, що впродовж сезону відкрились нові стадіони в Іванівці, Садках, Оліївці. Загалом ми вже маємо 14 стадіонів для проведення чемпіонату. Чемпіоном, як і в попередньому році стала команда «Танкіст» (Новогуйвинське), друге місце виборола команда «Профільтех» (Іванівка), а третіми цього року виявився «Атлет» (Гуйва). Новим цього року було і те, що команди «Танкіст» та «Профільтех» виставили по дві команди – у вищій та першій лігах. Також цього року в першій лізі грала команда з Чуднівського району «Нібулон» (Тютюнники), яка, через відсутність чемпіонату в своєму районі, попросилась на участь в нашій першості. Переможцями першої ліги стали команди: «Експрес» (Висока Піч», «Регіони» (Слобода-Селець) та «Промінь» (Левків). Відтак, згідно Регламенту, команди «Експрес» та «Регіони» здобули право в наступному році виступати у вищій лізі.
- Але ж чемпіонат Житомирського району це не єдиний турнір, який цього проводила Житомирська районна федерація футболу?
- Звичайно не єдиний. Вже традиційно по завершенню чемпіонату було проведено розіграш Кубку Житомирського району на участь в якому заявилось 22 команди. Дуже приємно, що до участі в Кубку заявились нові команди району. Зокрема, відновилась команда Зарічан, яка пропустила чемпіонат. До речі, в Зарічанах на початку жовтня сталась приємна подія – відкрився новий футбольний стадіон. Також створилась нова команда у с. Гадзинка, яка разом із командою Глибочиця-2 стала дебютантом розіграшу Кубку. Тож сподіваємось, що ці команди також вийдуть на старт сезону 2013 року. А фінальна гра між «Танкістом» та «Атлетом» стала окрасою всього сезону, в якій перемогу здобула гуйвинська команда. Команди показали дуже високий рівень гри, який відповідав рівню чемпіонату області. З кожним роком рівень команд, рівень футболу зростає, напруга стає все більшою. Разом з командами росте рівень арбітражу. Головний суддя федерації Василь Бабій проводить велику роботу по покращенню, вдосконаленню роботи арбітрів, які відмінно відпрацювали в цьому сезоні. Також активно залучаються та навчаються молоді арбітри саме з Житомирського району.
Також нашою федерацією було організовано розіграш Кубку чемпіонів Житомирської області, який ми проводили за підтримки керівництва області. Тож висловлюю подяку обласним керівникам за допомогу та підтримку. Це новий турнір, який ми вперше проводили ще 2010 року, але тоді участь у розіграші взяло лише 8 команд. Цього року вже стартувало 18 команд області, переможці чемпіонатів своїх районів. До участі в розіграші допускались переможці районних чемпіонатів саме серед сільських команд. І, до речі, переможцем цього турніру стала команда нашого району «Танкіст» (Новогуйвинське). Таким чином ми виходимо на обласний рівень, адже команди бажають розвитку, а такі змагання дають можливість перевірити свої сили у порівнянні із командами інших районів. 
- Скажіть, а Ви запроваджуєте якісь нововведення у порівнянні з минулими сезонами, чи регламент залишається незмінним?
- Ми ще зовсім молода федерація, тому щороку ми намагаємось покращити рівень проведення чемпіонату і кубку. Цього року у нас були введені нові картки гравців за якими гравець виходить на поле, які є ламіновані і мають елементи захисту. Це дозволило практично повністю закрити спірні питання, які стосувались «підставних» гравців. До речі, на цей сезон заявилось 623 гравці. Також в цьому сезоні ми збільшили кількість «легіонерів» у командах вищої ліги, але команди повинні були зробити додаткові внески за кожного такого «додаткового легіонера». А за ці кошти ми закуповували і дарували спортивний інвентар загальноосвітнім школам району, адже ми повинні думати про підростаюче покоління, щоб не виявилось так, що через кілька років у нас не буде місцевих футболістів. Окрім м'ячів школи також отримували у подарунок книги для шкільних бібліотек. Цього року таку допомогу отримали школи таких сіл, як Левків, Висока Піч, Садки, Глибочиця, Черемошне, Рудня Городище, Дениші, Тетерівка, Івіанівка.
- А яку ще громадську роботу проводить федерація?
- Федерація футболу і є громадською організацією, тому це вже громадська робота. Але ми займаємось не лише футболом, або правильніше сказати не лише чемпіонатом району. Велику увагу ми приділяємо роботі із школами. Про м'ячі, які ми даруємо загальноосвітнім школам я вже згадував. Проте молодь повинна розвиватись різнобічно. Тому цього річ ми дарували школам квитки та організовували поїздки до Житомирського музично-драматичного театру ім. І. Кочерги. Це були вистави як для старших учнів, вчителів так і для малечі. Таким чином з нашою допомогою в театрі побували школи з Денишів, Садок, Іванівки, Озерного, Левкова, Троянова, Вересів, Озерянки, Тетерівки, Високої Печі.
Також, в червні, до Дня донора, ми ініціювали здачу крові нашими футболістами. Відгукнулось не так багато як би хотілось, але ті близько 15 чоловік, які здали кров, гадаю все-таки допомогли тим кому ця кров була потрібна. Наступного року плануємо знову провести таку акцію.
- Так, видно, що робота проведена колосальна. Чи є вже плани на наступний сезон?
- Звичайно, ми не збираємось взимку сидіти на печі. Вже потихеньку обговорюємо плани на наступний рік. Проводимо консультації із потенційними спонсорами. Сподіваємось, що наступного року на участь в чемпіонаті заявиться ще більше команд, відкриються ще декілька нових стадіонів. 
Доречі, ми досить оригінально цього року завершили наш сезон. Зовсім нещодавно ми провели матч між представниками команд та арбітрами. Гра виявилась напруженою, цікавою. Люди познайомились ближче, поспілкувались. Таким чином ми намагаємось зближувати команди та арбітрів. Після матчу кращі арбітри сезону отримали грамоти федерації, а саме: Загоруйко Андрій, Іванцов Ігор, Дорошенко Володимир, Дубровець Павло, Савицький Роман, Чирчик Олексій. 
Звичайно, в міжсезоння ми будемо надавати командам посильну допомогу у підготовці до нового сезону. Запрошую підприємців, меценатів до співпраці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...