• Головна
  • Житомирських фермерів навчали фінансовій грамотності
16:44, 2 квітня 2019 р.
Надійне джерело

Житомирських фермерів навчали фінансовій грамотності

Житомирських фермерів навчали фінансовій грамотності

Сьогодні, 2 квітня, у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України, відбувся тренінг «Фінансова грамотність та бізнес-планування» для фермерів регіону. Понад 20 підприємців мали можливість отримати інформацію про інструменти підтримки фермерів через платформу «AgriAnalytica» та банківські продукти для малого та середнього бізнесу.

«Фермер сьогодні має значні можливості у залученні додаткових ресурсів на розвиток свого господарства. Зокрема, державна підтримка, банківські проекти та цифрові платформи аграрного бізнесу швидко та ефективно впливають на бізнес, але цими можливостями потрібно вміти користуватись», - наголошує Олександр Осовець, радник з розвитку аграрних ринків програми USAID.

На цей тренінг зібрались фермери, які працюють у різних сферах сільського господарства, але всі однаково потребують експертної та фінансової підтримки. ТакВасиль Осадчук, заступник голови Брониківської ОТГ, розповів, що у громаді сьогодні триває процес формування молочного кооперативу, тому для селян важливо отримати підтримку на етапі становлення.

«Ми працюємо над об’єднанням виробників молока, бля того аби підняти вартість його закупівлі. Сьогодні ми проводимо опитування та навчання для людей, потім хочемо перейняти досвід роботи таких кооперативів в інших громадах».

Також, фермери спільно з експертами обговорили вимоги для бізнес-планів, кредитних заявок та проектів і визначили типові помилки у їх написанні.

«Щоб бути конкурентним сьогодні мало мати землю та техніку. Потрібно бути сучасним та відкритим до нових технологій та ідей. Такі навчання потрібні щоб активізувати існуючих підприємців до розвитку свого бізнесу», - вважає Георгій Федорук, радник з регіонального розвитку Житомирського Центру.

Нагадаємо, що на початку лютого цього року за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» представники житомирських громад відвідали молочний кооператив у Заболотцівській ОТГ Львівської області, в рамках навчальної поїздки «Організація і робота молочних кооперативів».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#навчання #фермер #програма #тренінг
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...