16:23, 3 квітня 2019 р.
Надійне джерело
На Житомирщини працівників культури навчали креативити
Керівники закладів культури Тетерівської ОТГ навчались організації креативних заходів для дітей та молоді. Як зацікавити молодь проводити більше часу за книгою, або в будинку культури та залучити її до створення цікавого контенту подій в сільських закладах? Про це сьогодні, 3 квітня, говорили у Тетерівському будинку культури в рамках навчання «Як змінити сільську бібліотеку та клуб для потреб молоді?».
«Клуб та бібліотека мають бути центром життя громади, там повинно постійно щось відбуватись, інакше конкурувати із інтернетом, зокрема соціальними мережами, ми не зможемо. Навчання мають показати керівникам, які є формати заходів, методики роботи з молоддю та що для цього необхідно», - наголошуєВалентина Дверник, начальник управління культури та туризму Тетерівської сільської ради.
Навчання проводив Дмитро Клименко, радник з комунікації Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України, який презентував учасникам приклади трансформації сільських бібліотек та клубів в громадах Житомирщини.
Зокрема у селі Іванківці Семенівської ОТГ, де за активної участі дітей було створено арт-простір на базі старої бібліотеки. Сьогодні у цьому закладі діти села мають можливість проводити різні заходи та навчання, а також молодіжні події.
«В ОТГ вже є маса прикладів, коли із старого клубу роблять креативне молодіжне середовище, яке об’єднує молодь та створює можливості для зростання та розвитку. Сьогодні потрібно переймати такі приклади, але без бажання людей це неможливо. Тому наше навчання має на меті активізувати бібліотекарів та керівників клубів», - переконаний Дмитро Клименко, радник з комунікації Житомирського Центру.
В результаті роботи учасники навчання визначили низку завдань та заходів, які необхідно реалізувати вже найближчим часом, адже для цього не потрібно значних коштів. В клубах домовились організувати дебати, нетворкінг, мозкові штурми, у бібліотеках проект «Жива книга», опитування користувачів, кінобібліотеку та створити активні команди молоді для написання та реалізації різних проектів.
«Сьогодні на початку роботи ми працювали у форматі нетворкінгу і мені це дуже сподобалось. Здається ти знаєш цю людину давно, а вона має стільки цікавого досвіду. Обов’язково такий формати використовуватиму з дітьми», - вважає Тетяна Зеленська, фахівець Тетерівського будинку культури.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:00
14 жовтня
15:25
14 жовтня
11:13
14 жовтня
11:00
14 жовтня
08:00
14 жовтня
18:50
11 жовтня
16:30
11 жовтня
11:14
11 жовтня
Оголошення
15:17, 4 жовтня
23:46, 3 жовтня
live comments feed...