• Головна
  • НБУ вводить нову банкноту у 1000грн та виводить дрібні монети
13:30, 26 червня 2019 р.
Надійне джерело

НБУ вводить нову банкноту у 1000грн та виводить дрібні монети

 Національний банк України оголосив про упорядковання номінального ряду банкнот і монет гривні. Зокрема мова йдеться по залучення нової банкноти номіналом у 1000грн. 

На лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського.

НБУ вводить нову банкноту у 1000грн та виводить дрібні монети, фото-1

"Його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної у 1918 році", – зазначає Голова Національног обанку України Яків Смолій.

На зворотній стороні надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.

НБУ вводить нову банкноту у 1000грн та виводить дрібні монети, фото-2

За розміром і кольором банкнота номіналом 1 000 гривень помітно відрізняється від банкнот інших номіналів, що допоможе населенню легко визначати номінал. Розмір нової банкноти становить 75х160 мм. Основний колір – блакитний.

Банкнота нового найвищого номіналу з'явиться у готівковому обігу з 25 жовтня 2019 року.

НБУ вводить нову банкноту у 1000грн та виводить дрібні монети, фото-3

За повідомленням НБУ, більше 55% грошей припадає на банкноти номіналом 500 гривень, і ще третина – на банкноти номіналом 200 гривень. Зважаючи на світовий досвід, таке наближення до 50% може свідчити про потребу введення вищого номіналу. Наявність же банкноти номіналом 1000 гривень дасть можливість економити на транспортуванні і зберіганні банкнот.

З 01 жовтня 2019 року монети 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні. Відтоді їх не прийматимуть під час розрахунків готівкою за товари та послуги, а Національний банк почне вилучати ці монети з готівкового обігу.

Обміняти ці монети можна буде впродовж трьох років (до 30 вересня 2020 року) у всіх відділеннях українських банків. До 30 вересня 2022 року - лише в уповноважених банках: Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль.

Згодом будуть вилучати монети номіналом 25 копійок.

Для полегшення готівкових розрахунків в Україні можуть закоруглювати суми, кратні 10 копійкам.

Причиною виведення дрібних монет є висока вартість їх виготовлення. Адже вартість виготовлення монет 1, 2 та 5 копійок значно перевищує їх номінальну вартість. Держава зможе економити понад 90 млн гривень на рік завдяки зменшенню витрат регулятора на їх виготовлення та оброблення. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#нова банкнота #національний банк україни
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...