На Житомирщині значно перевищений епідпоріг

На Житомирщині значно перевищений епідпоріг , Мірошниченко Ксенія

У січні 2020 року в Житомирській області відмічається поступове зростання захворюваності на грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції. За даними лікувально-профілактичних закладів області на 5 тижні (в період з 27.02.2020р по 03.02.2020р.) за медичною допомогою звернулось 11710 осіб, що на 38% більше попереднього. Показник захворюваності перевищує епідемічний поріг на 67% та свідчить про високий рівень інтенсивності епідпроцесу.

Про це 3 лютого інформує ДУ "Житомирський обласний лабораторний центр". Перевищення епідемічного порогу фіксується на 16 адміністративних територіях області, в тому числі в місті Житомирі.

"Зростання захворюваності відбувається як по всім віковим групам дитячого населення так і серед дорослих. Питома вага захворілих дітей становить 67%. Серед захворілих 511 осіб госпіталізовано, з них 73% дітей", - йдеться у повідомленні.

В місті Житомирі за звітний період захворіло 3871 людина, показник захворюваності на 67% перевищує епідемічний поріг. Госпіталізовано 181 хворого, в тому числі 151 дитину.

" Незважаючи на те, що з 27.01.2020р. призупинено навчання в школах Житомирської ОТГ кількість захворілих дітей зростає. Отже, очевидним є те, що крім заборони відвідувати навчання необхідно запроваджувати та виконувати інші протиепідемічні заходи серед населення громади, в тому числі обмеження проведення спортивних, культурно-масових та інших видовищних заходів в школах, спеціалізованих закладах для дорослих та дітей, організаційні та протиепідемічні заходи в лікувально-профілактичних закладах, аптеках, на підприємствах різних галузей промисловості, на підприємствах торгівлі, громадського харчування, в організаціях сфери обслуговування, в громадському транспорті", - розповіли у лабораторного центрі.

Найбільш ефективним засобом профілактики грипу є вакцинація. В області щеплено проти грипу вкрай незначна кількість (3200 осіб), що складає 0,3% від загальної кількості населення та не може впливати на рівень колективного імунітету а залишається засобом індивідуального захисту від важких та летальних форм інфекції.

Житомир епідпоріг медична допомога грип гострі респіраторні вірусні інфекції
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі