• Головна
  • Єгор Стадник: "Наші люди скоріше куплять євробляху, аніж 4 річний бакалаврат своєї дитини"
18:00, 5 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Єгор Стадник: "Наші люди скоріше куплять євробляху, аніж 4 річний бакалаврат своєї дитини"

Єгор Стадник: "Наші люди скоріше куплять євробляху, аніж 4 річний бакалаврат своєї дитини"

Сьогодні, 5 лютого, у рамках робочого візиту до Житомира завітав Заступник Міністра освіти і науки України Єгор Стадник із презентацією нової концепції реформування вищої освіти в університетах.

"Я вважаю, що система фінансування, яка існувала до 2020 року своє віджила. Вона сильно базувалися на кількості студентів, проте кількість студентів різко зменшується, в результаті почали виникати проблеми. Тому ми розпочинаємо шлях відчутного розподілу від кількості студентів до впливу результатів діяльності закладу на обсяг державного фінансування. Це займе у нас приблизно три роки. Але вже і цього року відсоток впливу кількості студентів на обсяг фінансування зменшився до 80-85 . 

Також нашим політичним рішенням є показник, який називається масштаб університету. Це той інструмент, який діятиме продуктивніше за допомогою економічних стимулів, без наших намагань, як було до того, коли Міністерство намагалося явно чи неявно рухати закладами навколо їхнього об'єднання, або укрупнення. Проте, якщо це не потрібно, якщо заклади не відчувають у цьому потреби, то й робити вони цього не будуть.

Вперше за 30 років кожен з нас може зайти на сайт Міністерства та вивантажити Excel файл в якому бюджет та показники кожного університету, де можна власне подивитися і зрозуміти чому у закладів відповідне фінансування", - зазначив  Єгор Стадник.

Разом із викладачами університетів міста Заступник Міністра освіти і науки України обговорив виклики та перспективи у сфері вищої освіти.

"Держава буде регулювати ціни контрактного навчання на понад 30 спеціальностях, зокрема, це спеціальності, які найбільше приваблюють контрактників. Стратегія набирати низькими цінами, але великою кількістю контрактників повністю невиправдана. Тому буде запроваджено встановлені мінімальні ціни. У 2020 році це 60% від того, що отримує Міністерство на одного бюджетника. Наше суспільство має зрозуміти, що вища освіта є не дешевою. Зверніть увагу на ціни в дитячих садках, на ціни у репетиторів, порахуйте на години, в результаті ми завжди вийдемо на набагато нижчу ціну, викладачі за годину заняття в університеті беруть втричі менше, аніж репетитори. Закінчу такою замальовкою, наші люди скоріше куплять євробляху, ніж 4 річний бакалаврат своєї дитини. Проте, навчання дитини це набагато краща інвестиція", - зауважив Єгор Стадник.

По завершенню зустрічі Заступник Міністра освіти і науки України зазначив, що у цьому році ще двічі завітає на зустріч до викладачів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #Заступник Міністра освіти і науки України #Єгор Стадник #освітяни #викладачі
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...