• Головна
  • Віктор Градівський: "Маємо об’єднати зусилля задля збереження лісів Житомирщини"
10:30, 12 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Віктор Градівський: "Маємо об’єднати зусилля задля збереження лісів Житомирщини"

Віктор Градівський: "Маємо об’єднати зусилля задля збереження лісів Житомирщини"

Наразі в області з метою посилення контролю за використанням та охороною лісів у кожному лісництві утворені рейдові мобільні групи, у підвідомчих підприємствах Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства утворено 128 рейдових груп.

На нараді обговорили спільні заходи цих мобільних груп з правоохоронними та контролюючими органами області задля перешкоджанню діяльності "чорних лісорубів".

"Маємо об’єднати зусилля для збереження лісів Житомирщини. Наша область займає одне з провідних місць в державі за запасами стовбурної деревини. Незаконні вирубки винищують лісові насадження та завдають величезних фінансових збитків як регіону, так і країні", – сказав Віктор Градівський.

Серед пріоритетів у спільній подальшій роботі на нараді визначили:

  • стовідсоткове забезпечення підключення до системи електронного обліку лісозаготівельних підприємств області;
  • протидія нелегальним рубкам, для цього відпрацьовується взаємодія правоохоронців, контролюючих органів, екоінспекції та громадськості;
  • виявлення незаконних деревообробних пунктів, притягнення правопорушників до відповідальності.

Притягнення порушників до відповідальності залежить від оперативності повідомлення поліції про злочин. У випадку незаконних вирубок лісів необхідно телефонувати на 102, або на гарячу лінію Держлісагенства України 0800604473.

Також є спеціальний мобільний додаток "Ліс у смартфоні". З мобільного можна перевірити легальність вирубки, або перевезення вже зрубаної деревини за посиланням: https://lk.ukrforest.com

Довідково: Площа лісового фонду Житомирщини становить більше 10 тис. кв. км, або 35,2% від загальної площі області (четверте місце у державі). Найбільші запаси лісу знаходяться в Овруцькому, Коростенському, Олевському, Малинському, Житомирському, Чуднівському і Баранівському районах.

У 2019 році рейдові групи державних лісогосподарських підприємств провели 4 тис. 256 рейдів, пов’язаних з охороною лісів. У результаті перевірок зафіксували 235 випадків незаконної заготівлі деревини. До правоохоронних органів передали 135 справ на загальну суму заподіяної шкоди 17 млн 488,8 тис. грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #ліси #чорні лісоруби #деревина #Житомирщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...