• Головна
  • Посадовці агроуніверситету незаконно зменшили на 5, 3 га площу ботанічного саду
12:37, 4 лютого 2013 р.

Посадовці агроуніверситету незаконно зменшили на 5, 3 га площу ботанічного саду

   За результатами перевірки прокуратурою області розпочато кримінальне провадження стосовно службових осіб Житомирського національного агроекологічного університету за ч.2 ст. 364 (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) КК України.

     Установлено, що службовими особами агроуніверситету, у порушення вимог Закону України «Про природно-заповідний фонд», незаконно змінено структуру ботанічного саду та зменшено його площу на 5,3 га.
     У подальшому ними подано заяву до Житомирської міської ради про добровільну відмову від вказаної площі, на якій розташований плодовий сад. На цій підставі рішенням міськради припинено право користування університету.
     Прокуратурою м. Житомира заявлено до адміністративного суду позов про скасування рішення міськради, яким припинено право користування земельною ділянкою площею 5.3 га Житомирському агроуніверситету.
     Як повідомлялося раніше, на замовлення університету ДП «Житомирський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» виготовлено проект землеустрою, яким встановлено межі ботанічного саду. До території об’єкту природно-заповідного фонду не включено одну з його складових - плодовий сад площею 5,3 га (понад 600 дерев). За попередньою оцінкою, вартість земельної ділянки, на якій росте плодовий сад, становить понад 16 млн грн.
     Довідково: об’єкт природно-заповідного фонду ботанічний сад, який засновано у 1933 році, знаходиться під охороною Житомирського національного агроекологічного університету. Ботанічний сад загальною площею 35,4 га постановою Ради Міністрів УРСР у 1983 році віднесено до об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення

Оголошення
live comments feed...