• Головна
  • Житомирянам можуть давати знижки за комунальні послуги, якщо їх платити наперед
15:59, 11 лютого 2013 р.

Житомирянам можуть давати знижки за комунальні послуги, якщо їх платити наперед

Вартість за надані населенню комунальні послуги та її частка в доходах пересічних українців є важливим індикатором соціально-економічного розвитку. Для багатьох громадян «комуналка» є надто обтяжливою через мізерні доходи, тому регулювання величини комунальних тарифів виступає однією з передумов мінімізації соціального напруження в соціумі, пише Економіст.

Глава Держслужби з питань регуляторної політики та підприємництва Михайло Бродський вважає, що якщо розробити систему знижок при достроковій оплаті за комунальні послуги, це допоможе зменшити заборгованість по ЖКГ, тому буде стимулювати людей платити вчасно, повідомляє прес-служба Держпідприємництва.

У той же час Михайло Бродський не погодив законопроект «Про внесення зміни до статті 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» про нарахування пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги» розроблений Мінрегіону України. «Запропонований у проекті механізм не сприятиме зменшенню заборгованості споживачів за житлово-комунальні послуги, а навпаки призведе до її консолідованого збільшення. А це не відповідає задекларованим цілям даного акту», - говорить Бродський.

Слід сказати, що зазначений проект Закону раніше вже надходив на погодження до Держкомпідприємництва. За результатами розгляду Служба надала зауваження та пропозиції його редакції. Під час повторного розгляду документа знову було виявлено ряд прогалин, не врахованих розробником.

Зокрема, за словами Михайла Бродського, зауваження Держпідприємництва стосуються наступного: відсутність у законопроекті чіткого визначення початкової суми боргу, з якої починається нарахування суми пені, необхідності передбачити у тексті Закону основні вимоги до механізму нарахування пені (черговість погашення пені та основної суми боргу, застосування простої або складної схеми нарахування відсотків). Крім того, розробником не розглянуті альтернативні способи стимулювання споживачів до своєчасної оплати за спожиті ресурси та отримані житлово-комунальні послуги.

Також за пропозицією Михайла Бродського, альтернативним способом такого заохочення може стати застосування системи знижок при нарахуванні вартості послуг у разі дострокової оплати. Служба може узгодити даний законопроект тільки за умови, що всі вищевикладені пропозиції будуть враховані.

Зниження комунальних тарифів стане можливим за умови модернізації і технічного переоснащення матеріально-технічної бази та інфраструктури житлово-комунального господарства, що дозволить мінімізувати втрати тепла та води в системах тепло- і водозабезпечення, які наразі лягають важким тягарем на гаманці пересічних громадян. Тому паралельно з реформуванням комунальних тарифів має відбуватися застосування нових форм економічних відносин у житлово-комунальній сфері, які унеможливлять зловживання чиновників щодо штучного завищення плати за надані житлово-комунальні послуги.

Оголошення
live comments feed...