• Головна
  • У Барашівській ОТГ медики отримали засоби індивідуального захисту від Ротарі Клубу
17:30, 16 червня 2020 р.
Надійне джерело

У Барашівській ОТГ медики отримали засоби індивідуального захисту від Ротарі Клубу

У Барашівській ОТГ медики отримали засоби індивідуального захисту від Ротарі Клубу

У понеділок, 15 червня 2020 року, Барашівська сільська об’єднана територіальна громада отримала таку необхідну для медиків благодійну допомогу. Представники Rotary Club привезли медикам ОТГ засоби індивідуального захисту, які було розподілено по різним ФАПам, котрі є у громаді.

Яка ситуація з подібними засобами в місцевих медиків, як працюється в період пандемії та чому ж також важливою є наразі подібна допомога небайдужих людей? Відповідають на ці питання медики Ємільчинського району, які й отримали засоби індивідуального захисту для своїх медичних установ.

Про саму ж допомогу розповідає Сергій Завадський, представник Rotary Club Kyiv-City:

«Важливо відмітити, що засоби індивідуального захисту, привезені конкретно сьогодні завдяки співпраці Rotary Club Kyiv-City та Rotary Club Zhytomyr. У нашому клубі ми запросили до співпраці Марію (ред. завідувач амбулаторії, яка даватиме коментар в цьому матеріалі) з Ольгою Дзядович на онлайн-зустрічі. Є такий член нашого клубу, якого звати Вальдемар Лоренц. Так ось він проживає у Швейцарії. Чоловік розчулився та дуже небайдужий до ситуації, яка склалася із захистом медичних представників в Україні, особливо в період коронавірусу. Тому виділив особисті кошти, аби допомогти нашим вітчизняним медикам. До цих грошей ми ще додали й власні гроші, маємо на увазі кошти представників нашого клубу, і в результаті за них була придбана сьогоднішня допомога, яку ми передали в Ємільчинському районі».

«Нам надійшла допомога від представників Rotary Club. Ми отримали: ізоляційні халати, одноразові ізоляційні костюми, нітрилові рукавички, пульсоксиметр, вату, спирт тощо. Загалом все це найбільш ходове, так би мовити. Всього цього ми нині дуже потребуємо. Особливо що стосується швидкої, то такі речі вкрай необхідні на цей час. На щастя, по нашому району на момент нашої сьогоднішньої з вами зустрічі, немає зареєстрованих випадків коронавірусної інфекції, отож ситуація спокійніша, аніж би була тоді, коли б вони були виявлені.

Оскільки щодня за останні дні в Україні виявляють вкрай великі, можна навіть сказати рекордні випадки COVID-19, то особливо гостро стоїть питання з засобах індивідуального захисту для медиків. Наразі ми дуже вдячні за допомогу, оскільки у разі потреби вже маємо такі засоби захисту. Зауважу, що представники Rotary Club, зокрема й в особі Ольги Дзядович, вже невперше нам допомагають. Наприклад, і рукавички, і антисептики нам передавали. Це дуже вагома і потрібна допомога. Хоча, здавалося б для когось, що це дрібниці, але ж ні. Саме з таких дрібниць все й складається. Якщо не буде елементарних речей у медиків, то навіть без них ми не можна буде надавати допомогу», — розповідає лікар загальної практики, завідувач амбулаторії Марія.

«Нам на «швидку допомогу» теж давали і захисні щитки, респіратори, антисептики, ту ж саму вату, одноразові захисні комбінезони, халати тощо. До того ж, ми сьогодні теж отримали все те, що й перелічила попередньо моя колега Марія. Нам неодноразово допомагали представники Rotary Club. Ми за це щиро вдячні, оскільки отримали від представників цього клубу засоби індивідуального захисту, нестачу яких до цього ми дуже відчували», — додає до слів своєї колеги фельдшера з медицини невідкладних станів екстреної медичної допомоги Ірина.

Звісно ж, зізнаються медики, щось їм все ж видавали щось із засобів індивідуального захисту. Але того недостатньо. Зокрема, й антисептиків дуже й дуже мало виділяли. Фахівці розповідають, що дуже швидко їх використовують, працюючи з пацієнтами, а особливо й з такими, у яких є підозра на коронавірус. З приводу інших засобів індивідуального захисту, то їх часто доводилося використовувати багато разів, а іноді ще й після своїх колег. Так, це все переться, сушиться. Втім, таке використання засобів захисту, м’яко кажучи, залишає бажати кращого. На цьому наголошують і медики з Ємільчинського району, які отримали допомогу від благодійників.

Нарікають лікарі ще й на безвідповідальність деяких пацієнтів. Річ в тім, що іноді хворі приховують симптоми, не хочуть зізнаватися, з ким контактували, а ще й тоді, коли у них є симптоми COVID-19. Отож, дуже хочеться, щоб люди були свідомими, відповідальнішими, оскільки від їх дій, слів, а також допомозі та сприянні роботі медиків, є більше шансів якомога швидше одужати, а також полегшити процес лікування.

Детальніше про те, як свого часу відкривали перший на Житомирщині Ротарі Клуб, читайте тут.

Довідкова інформація

Ротарі інтернешнл – це світова асоціація клубів Ротарі, яка об’єднує більше 1 200 000 людей різних професій. Ці люди збираються задля того, щоб допомогти своїм громадам вирішувати різноманітні проблеми.

Подвійне завдання – забезпечити спілкування та дружні відносини між людьми усього світу, а з іншого – допомагати людям навколо. Отже, Ротарі об’єднує представників усіх континентів, культур та професій з метою обміну ідеями та ведення діяльності на користь громад у всьому світі. Головне гасло Ротарі - «Service above Self», що означає «Служіння понад себе»!

Руху Ротарі в Україні вже досить багато років! Перший Ротарі Клуб тут був створений у 1928 році в Ужгороді. І вже на сьогодні в Україні діє 50 Клубів у 26 містах, а також Ротарі е-Клуб.

Метою Ротарі є заохочення та підтримка ідеального служіння як основи гідного підприємства, зокрема його заохочення та підтримка:

1. Налагодження стосунків для можливості служіння та взаємодопомоги.

2. Високі етичні стандарти в бізнесі та професії, визнання гідності усіх корисних занять, удостоєння кожного ротаріанця честю служити суспільству.

3. Застосування ідеального служіння кожного ротаріанця у власному бізнесі та суспільному житті.

4. Розвиток міжнародного взаєморозуміння, доброї волі та миру завдяки світовому братерському об’єднанню ділових та професійних осіб.

#ротарі клуб #медики #ємільчинський #район #отг #громада #житомирщина #житомирська #область
Оголошення
live comments feed...