14:48, 28 лютого 2013 р.
Гроші на ремонт і утримання доріг використовуються нераціонально
У прокуратурі під головуванням прокурора області Ігоря Проценка відбулось розширене засідання колегії, на якій обговорено стан прокурорського нагляду за додержанням законодавства при здійсненні державних закупівель у сфері автодорожнього комплексу, витрачанні бюджетних коштів на будівництво, ремонт та утримання автодоріг.
Упродовж останніх двох років загальна сума фінансування автодорожнього комплексу області склала 460 млн. грн. Однак, транспортно-експлуатаційний стан доріг загального користування області не відповідає вимогам державних норм та стандартів.
На такий факт звернув увагу присутніх прокурор області Ігор Проценко, відкриваючи засідання колегії. Причиною такого стану доріг, окрім неналежного фінансування, є зловживання службовими особами підприємств автодорожнього комплексу, місцевих органів державної виконавчої влади, а також неналежний контроль з боку державних органів, на які покладено забезпечення безпеки дорожнього руху.
Стану додержання вимог чинного законодавства підприємствами та установами автодорожнього комплексу приділив увагу у своєму виступі і перший заступник прокурора області Анатолій Чумаченко.
Спільними з фінінспекцією перевірками виявлено численні порушення при проведенні державних закупівель та використанні бюджетних коштів підприємствами автодорожнього комплексу.
Нехтують законом не лише суб’єкти господарювання недержавної форми власності, а й державні підприємства, зокрема, ДП «Житомирський облавтодор» та його філії. Службові особи підприємств допускають до участі торгів фінансово-неспроможних учасників, фальсифікують акти-приймання виконаних робіт, завищуючи їх вартість, а інколи, взагалі уникають процедур закупівель. Внаслідок такої безвідповідальності державному бюджету завдано майже 7 млн грн збитків.
За результатами проведених перевірок зареєстровано 24 кримінальні провадження, три з яких – прокуратурою області. За документами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 13 службових осіб, до суду пред’явлено позови на суму близько 2 млн грн.
Підсумовуючи роботу колегії, прокурор області Ігор Проценко наголосив на необхідності вжити відповідних заходів щодо повернення та відшкодування державі завданих збитків та притягнення винних осіб до відповідальності. Посилення контролю за додержанням державних стандартів у автодорожньому комплексі, а також за законністю та ефективністю використання бюджетних коштів є невідкладним завданням для органів прокуратури, зауважив прокурор області.
У роботі колегії взяли участь і виступили представники органів державної влади, правоохоронних органів, Служби автомобільних доріг, Житомирського облавтодору, прокурори міст і районів, прирівняні до них прокурори.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Від музейних колекцій до архітектурних памʼяток: як ЄС допомагає рятувати культурну спадщину України
Партнерський матеріал
09:00
7 листопада
16:35
6 листопада
Оголошення
16:20, 30 жовтня
16:21, 30 жовтня
10:15, 29 жовтня
19:28, 6 листопада
19:28, 6 листопада
live comments feed...