• Головна
  • У житомирському транспорті зростає вартість готівкової оплати
16:00, 31 липня 2020 р.
Надійне джерело

У житомирському транспорті зростає вартість готівкової оплати

У житомирському транспорті зростає вартість готівкової оплати

З 1 серпня підвищується вартість оплати готівкою в електротранспорті, приватних та комунальних автобусах. Такою інформацією поділилися в управлінні транспорту і зв’язку Житомирської міської ради.

Вартість проїзду при умові оплати транспортною карткою чи «Картою житомирянина» залишається незмінною: 4 грн. – в електротранспорті, 6 грн. – в автобусних маршрутах, – кажуть в управлінні.

«Це більше буде стимулювати людей переходити на оплату карткою і залишатися на тому рівні оплати, як і було і досі. Якраз це і планувалося ще наприкінці минулого року при прийнятті рішення. З 10 січня поточного року був перший етап підняття тарифу і другий планувався також на літо поточного року. Саме диференціація або збільшення вартості проїзду готівкового. Динаміку ми вже бачимо, що зростає кількість оплат транспортною карткою. Є сподівання, що їх буде більше й більше. Користуючись транспортною карткою, переплачувати не потрібно», – наголошує начальник управління транспорту і зв’язку міської ради Костянтин Підпокровний.

А от розраховуватися готівкою стане ще більш невигідно – вартість такої оплати зростає на 1 грн: в електротранспорті – з 5 до 6 грн., в автобусі – з 7 до 8 грн. Розрахунок банківською карткою: 5 грн. – в електротранспорті та 7 грн. – в автобусі.

Для учнів вартість проїзду не змінюється і залишається на рівні 3 грн. як в тролейбусах і трамваях, так і в автобусах будь-якою формою оплати та без обмежень у часі.

Проїзд для пільговиків відтепер стане платним. З 1 серпня в електротранспорті для пенсіонерів за віком та інвалідів 3-ї групи вартість проїзду при умові відсутності «Картки житомирянина» буде складати 3 грн, – кажуть у міській раді.

«При наявності «Картки житомирянина» буде безплатно проїзд. В автобусах для пенсіонерів залишається вартість така, як і була раніше: 3 грн – з 10:00 до 16:00, при наявності «Картки житомирянина» – це 3 грн без обмеження по часу», – зазначає Костянтин Підпокровний.

В управлінні кажуть: планів щодо третього етапу підвищення у поточному році поки що немає. Але найімовірніше, що він все ж таки буде. Роблять це для того, щоб зменшити кількість пасажирів, які розраховуватимуться готівкою.

«Можливо, це на наступний рік, з початку наступного року. Але в планах все-таки перейти повністю на безготівкову форму оплати. Ми хочемо мати облік, чіткий облік, скільки саме пасажирів перевозиться на громадському транспорті. Без обліку, тобто без плати безготівково, точних цифр, особливо у приватних перевізників, ми не маємо. Тому така ідеологія: якомога більше зробити різницю між готівкою і без готівкою», – розповідає Костянтин Підпокровний.

Окрім того, з 1 серпня у Житомирській міській об’єднаній територіальній громаді підвищується і вартість проїзних квитків. Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради від 28 травня 2020 року №597 вартість проїзного квитка становитиме:

  • учнівський квиток на 30 днів в електротранспорті – 45,00 грн (кількість поїздок необмежено);
  • учнівський квиток на 90 днів в електротранспорті – 125,00 грн (кількість поїздок необмежено);
  • студентський квиток на 30 днів в електротранспорті – 90,00 грн (кількість поїздок необмежено);
  • студентський квиток на 90 днів в електротранспорті – 250,00 грн (кількість поїздок необмежено);
  • проїзний квиток «Безліміт» на 30 днів в електротранспорті – 180,00 грн (кількість поїздок необмежено);
  • проїзний квиток «Безліміт» на 90 днів в електротранспорті – 500,00 грн (кількість поїздок необмежено);
  • проїзні квитки «Учнівський», «Студентський», «Гаманець» на 365 днів на усі види транспорту – до 500,00 грн (відповідно до кількості попередньо оплачених послуг).

Анастасія Бондарчук, ctv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #вартість #проїзду #збільшення #ціна #зростання #громадський #транспорт #житомирщина #житомирська #область
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...