
БАТЬКИ ТА ДІТИ
13:50, 4 грудня 2020 р.
Надійне джерело
Веселе й активне дозвілля: як батькам та дітям пережити карантин та стати ближчими? ЧАСТИНА ДРУГА
БАТЬКИ ТА ДІТИ

А ми, як і обіцяли, пропонуємо нашим читачам продовження тими, яку ми підняли днями.
Розмова знову піде про те, як урізноманітнити карантин, а також стати батькам та дітям ближчими.
Початок читайте тут.
6. Допомагайте меншим організовувати та планувати їх день
Хаотичний ритм дня, відсутній шкільний розклад – навик цього пункту дозволить упорядкувати і навчання, і дозвілля ваших дітей. Не забуваймо, плануючи день зі своєю дитиною, про: домашні обов’язки, навчання, соціальний час, фізичну активність та захоплення дитини, її хобі.
7. Спільно зі своїми дітьми наповнюйте дні активностями
Чи запитували себе, наскільки часто ви проводите час за спільним дозвіллям та іграми зі своїми дітьми? Спільні ігри, активне дозвілля, ресурсні активності – допомагають батькам та дітям стати ближчими, ще більше здружитися. Наприклад, разом помалювати, пограти у схованки, приготувати їсти … Можна наводити ще багато прикладів, що можна зробити разом. Це точно урізноманітнить сіру буденність, та ще й в період карантину.
8. Дбайте про дисципліну
Карантин – не привід розслаблятися та забувати про свої обов’язки. Отож, варто розповідати малечі, що є певні правила та обов’язки. Разом з тим, є й наслідки, якщо їх порушувати/недотримуватися. Дисципліна в цьому випадку – це не про покарання, а про відповідальність для дитини. Психологи наголошують, що дисципліна вчить дитину відповідати як за себе, так і за інших, а також – самоконтролю.
9. Підтримуйте своїх дітей у виконанні щоденних завдань
В час карантину батькам доводиться бути й керівниками, й педагогами, виконуючи, наприклад, зі своїми дітьми домашні завдання. Буває, звісно ж, дуже нелегко, але варто справлятися й з цим! Пояснювати все варто спокійно, виважено, без криків! Через виконання домашніх завдань дитина також пізнає світ. Важливо й у цьому моменті життя своїх чад бути поруч, разом дізнаватися щось нове.
Зрештою, разом зі своєю дитиною ви не просто гризете граніт науки, але й підтримуєте свою малечу, допомагаєте їй здобувати свій досвід і знаходитися біля неї у важливі життєві моменти. Цим самим ви показуєте, що вірите в свою дитину. В час новітніх технологій важливим є й джерело інформації. Звідки ви черпаєте інформацію, наприклад. Серед важливих питань для батьків є й наступне: «Чи допомагаєте ви особисто робити домашні завдання своїм дітям, або ж вам допомагає мережа Інтернет?»
10. Залучайте дітей піклуватися про інших
Якщо в період карантинних обмежень ми, наприклад, не можемо бачитися з деякими своїми рідними, то це не привід не спілкуватися з ними. Бабусі й дідусю можна ж просто зателефонувати, сказати по телефону добре слово, надіслати свій малюнок тощо. Це елементарні знаки уваги, які дозволяють відчути себе потрібним, корисним, роблять вас ближчими до інших.
Дитина має усвідомлювати, що карантин – не дорівнює курорт. Це не означає, що за вас все робитимуть батьки! Є свої правила, обов’язки. Турбуватися про інших, допомагати комусь теж варто й у такі періоди. Зокрема, турбота про домашніх улюбленців теж є гарним прикладом того, що може виховувати в менших відповідальність.
Джерело: за матеріалами Олега Романчука,
спеціально для УП.Життя
Фото: мережа Інтернет
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:20
13 березня
13:45
12 березня
10:00
12 березня
ТОП новини
Оголошення
10:45, 13 березня
1
12:51, Вчора
2
13:49, 12 березня
4
13:41, 7 березня
live comments feed...