• Головна
  • Картина, яка мандрує світом з 1917 року буде представлена у Житомирі
виставка
12:58, 4 квітня 2013 р.

Картина, яка мандрує світом з 1917 року буде представлена у Житомирі

виставка

5 квітня 2013 року о 15-00 музей космонавтики ім. С.П. Корольова запрошує житомирян та гостей міста на відкриття виставки однієї картини українського художника Михайла Жука (1883-1964) – панно «Біле і Чорне».

Картина мандрує світом з 1917 року. Вона експонувалася в багатьох містах України, а також у Нью-Йорку та Чикаго. До 100-річчя створення картини її власник – колекціонер з Одеси заслужений працівник культури України Тарас Максим’юк люб’язно запропонував й житомирянам ознайомитися з цим чудовим твором.

Сучасні мистецтвознавці відзначають, що Михайло Жук був одним із найяскравіших виразників тенденцій модерну в українському малярстві. Живопис у стилі модерну краківської школи був близький і зрозумілий Івану Трушеві, але виявився чужим старій київський інтелігенції.

Хвиля інтересу до творчості Майстра прийшла вже після його смерті. Виявилося, що в його квартирі збереглися живопис і графіка, літературні публікації й невидані рукописи, гравірувальні дошки та розписаний посуд. За короткий час усе розійшлося по музеях та приватних колекціях, а згодом почало з'являтися на виставках, стало поштовхом до інтенсивного вивчення й публікування. Відбулося друге відкриття художника й людини.

В композиції «Білого і чорного» співіснують два світи.
Білого янгола художник зобразив із молитовно складеними руками,
в статичній позі: крила згорнуті і очі додолу. Але, всупереч загальній покорі образу, в ньому вбачаєш такі риси, які, здається, не повинні пасувати янголу. Це - жорстокість, відчуженість, рішучість, може навіть фанатичність.

Поруч - чорний янгол, як античний Орфей, граючи на музичних інструментах, може творити своєю чарівною грою в природі різні дива. Цей янгол виглядає більш добрішим, мудрішим, людяним. Мелодія його сопілки-це мелодія його душі, для якої неприродні зло, заздрощі, свавілля, хаос. Він дарує світ любові, добра і краси всім. Це образ творця, художника, творчої людини у всьому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...