• Головна
  • За поданням житомирської міліції 14 нелегалів було видворено за межі України
13:18, 28 жовтня 2010 р.

За поданням житомирської міліції 14 нелегалів було видворено за межі України

Проблема нелегальної міграції є однією з актуальних в Європі і в Україні зокрема, оскільки, навіть не враховуючи злочини та інші правопорушення, що здійснюють нелегали, саме порушення паспортного режиму та правил проживання іноземців на території України, згідно закону вважається, - посяганням на встановлений порядок управління країни і тягне за собою, як мінімум, адміністративну відповідальність.

Про це повідомила прес-служба ВЗГ УМВС України в Житомирській області.

Однією із причин міграційних порушень є безвізовий в’їзд в Україну, який значно ускладнює процес депортації. Тому деякі нелегальні мігранти уникають «зустрічей» з міліцією, натомість довіряють вирішення своїх питань – «підприємливим» посередникам. Як правило, іноземці приїздять в Україну з приватною ціллю перебування, при цьому приймаюча сторона не визначена. Нелегали мешкають у випадкових знайомих, знімають в піднайом квартири та окремі помешкання, доволі часто змінюючи адреси проживання.

Щоб не допустити поширення міграції кримінального елементу на територію Житомирської області, міліціонери організували перевірки іноземних громадян та осіб без громадянства за місцем проживання, навчання, працевлаштування, а також відпрацьовували ринки, вокзали, розважальні заклади, підприємства, установи і організації, проводили спільні з прикордонниками та працівниками УСБУ відпрацювання прикордонних населених пунктів.

Як прокоментував ситуацію начальник відділу по боротьбі зі злочинами пов’язаними з торгівлею людьми УМВС України в Житомирській області Михайло Сорока: «В ході розгортання оперативно-профілактичних заходів за порушення ст. 31 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» 14 незаконних мігрантів було видворено з території України, 8 іноземцям - скорочено термін перебування в нашій державі, до Житомирського окружного адміністративного суду направлено позови щодо примусового видворення ще 7 громадян Узбекистану, Азербайджану, Грузії та Молдови».

Як характерні приклади затримань необхідно навести наступні факти. 14 жовтня на території міста Житомира працівниками УМВС України в Житомирській області затримано 3 незаконних мігрантів, вихідців з Узбекистану, які займалися торгівлею на міському базарі.

А вже через декілька днів, 17 жовтня, на території смт. Попільні працівниками Попільнянського райвідділу міліції затримано ще 4 незаконних мігрантів, співвітчизників попередніх «гостей». Нелегали переміщалися на автомобілі та перебивалися заробітками на базарах області.

Як з’ясувалось у ході перевірки, усі затримані є порушниками паспортно-візових правил перебування в Україні, а свою підприємницьку діяльність вони здійснювали без будь-яких дозволів і відповідно без сплати податків.

Не залишились без покарання і ті, хто сприяв іноземцям-порушникам. Житомирські міліціонери виявили 28 адміністративних правопорушень фізичними та юридичними особами, які незаконно приймали та надавали послуги іноземним громадянам. Найчастіше вони стосувалися порушень іноземцями і особами без громадянства правил перебування в Україні та транзитного проїзду через територію України, порушень порядку працевлаштування, прийняття на навчання, надання житла, реєстрації іноземців та осіб без громадянства і оформлення для них документів, невжиття заходів до забезпечення своєчасної реєстрації іноземців і осіб  без громадянства, порушень порядку надання іноземцям та особам без громадянства житла, транспортних засобів і сприяння в наданні інших послуг пише Житомир.info.

0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...