• Головна
  • В Житомирській прокуратурі обговорили стан додержання законодавства про охорону дитинства
13:02, 8 квітня 2013 р.

В Житомирській прокуратурі обговорили стан додержання законодавства про охорону дитинства

Сьогодні, 8 квітня, у прокуратурі під головуванням прокурора області Ігоря Проценка відбулось розширене засідання колегії, на якій обговорено стан додержання в області законодавства про охорону дитинства і прокурорського нагляду з цих питань.

Захист прав дітей був і є пріоритетним напрямом у правозахисній діяльності органів прокуратури, що офіційно визначено рішеннями колегій Генеральної прокуратури України та прокуратури області.

Кожна дитина має відчувати свою повсякденну захищеність. Особливої уваги потребують діти-інваліди, потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи, сироти та позбавлені батьківського піклування, діти, які проживають у складних життєвих обставинах. На цьому наголосив у своєму виступі прокурор області Ігор Проценко.

Однак, численні прокурорські перевірки засвідчили, що в області не забезпечено належного захисту прав дітей. А це майже чверть мільйона дітей, більше половини з яких – діти пільгових категорій.

Лише поточного року за результатами перевірок щодо додержання законодавства про охорону дитинства прокуратурою зареєстровано 2 кримінальних провадження, до відповідальності притягнуто 54 посадові особи, на користь дітей відшкодовано майже 100 тис грн.

У доповіді прокурора області Ігоря Проценка гостро прозвучала вимога невідкладно усунути виявлені порушення щодо створення безпечних умов навчання і виховання дітей, їх працевлаштування, прав дітей - інвалідів та важко хворих дітей на медичне і соціальне забезпечення, житлових і майнових прав, а також додержання законів під час проведення досудового розслідування у кримінальних провадженнях.

Окремі виявлені факти вражають байдужістю та бездушністю посадовців у їх ставленні до дітей. Як у випадку із вихованцем Потіївської спеціальної школи-інтернату, хворим на ДЦП. Хлопчик, позбавлений батьківського піклування не зміг скористатися путівкою до Міжнародного реабілітаційного центру лише тому, що дирекція школи не знайшла кошти на бензин для перевезення дитини до закладу.

Майже щодня діти стають жертвами психічного, фізичного насильства з боку батьків або є свідками таких подій. Щороку судами області за такі дії до відповідальності притягується більше 4,5 тис дорослих.

У своєму виступі прокурор області проаналізував та критично оцінив роботу державних відомств, установ та служб, наділених повноваженнями забезпечувати на належному рівні захист прав дітей, а також прокурорів міст та районів щодо додержання законодавства про охорону дитинства.

На нараді заслухано пояснення керівників окремих відомств про причини допущених порушень та шляхи їх вирішення.

Ігор Проценко поставив вимогу негайно усунути виявлені порушення прав дітей, забезпечити системність у роботі, удосконалити методи і підходи. Прокурор області зажадав особистої відповідальності від кожного посадовця щодо захисту прав дітей.

У нараді взяли участь і виступили представники облдержадміністрації та облради, керівники департаментів праці та соціального забезпечення населення, охорони здоров’я, управління освіти та науки, служби у справах дітей та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також прокурори міст і районів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...