• Головна
  • Влада обіцяє, що Житомир не затопить через аварійну дамбу
15:31, 15 квітня 2013 р.

Влада обіцяє, що Житомир не затопить через аварійну дамбу

Заступник міського голови Житомира Микола Боровець переконує, що Житомиру затоплення не загрожує. Раніше повідомлялось, що дамба на Тетереві аварійна і може зруйнуватись в будь-який момент.

- Сьогодні рівень води на греблі становить 39 см., гребля може витримати підняття води до рівня 2 метрів, тобто запас достатній. Крім того, на греблі забезпечено цілодобове чергування фахівців, які забезпечують нормальні умови експлуатації споруди.

model_damba_b

 

Гребля була здана в експлуатацію у березні 1965 року, основною метою будівництва гідроспоруди було забезпечення технічного водопостачання промислових підприємств міста, в основному ВАТ «Льонотекс». У 1997 році греблю було визнано аварійною та віднесено до об’єктів ІІ групи ризику виникнення надзвичайних ситуацій.

Водолазне обстеження гідроспоруди проводилось у 1997, 2001 та 2003 роках. Результати обстеження показали, що правобережний стоян, водозливна гребля, донний водовипуск та прилеглі ділянки верхнього та нижнього б’єфів мають щілини та потребують ремонту.

У 2004 році була створена проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт гідроспоруди. За цінами 2004 року ремонт греблі складав близько 3,5 млн. грн. Орієнтовна вартість ремонту в цінах 2012 року становитиме близько 13 млн. грн.

До 2008 року гребля перебувала у державній власності, але внаслідок ліквідації ВАТ «Льонотекс» греблю передали місту.

«Питання капремонту гідроспоруди перед очільниками держави піднімалось не один раз. У 2012 році на ремонт греблі постановою Уряду було виділено 10 млн. грн., але, на жаль, кошти держави не надійшли», - наголосив заступник міського голови Микола Боровець.

Посадовець зазначив, що ситуація на гідроспоруді стабільна, контроль за технічним станом греблі та рівнем води у водосховищі здійснюється цілодобово.

Вирішити питання капітального ремонту гідроспоруди місто самостійно не може, через недостатність фінансових ресурсів. Проведення капремонту греблі можливе лише за фінансової участі у проекті держави, міста та інвесторів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...