
конференція
13:20, 22 квітня 2013 р.
У Житомирі авторитет книги підвищився
конференція
19 квітня 2013 року у Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулася Міжрегіональна науково-практична конференція «Книга у професійному і творчому становленні майбутнього фахівця».
Організаторами заходу виступили Міністерство освіти і науки України, Управління освіти і науки Житомирської ОДА, Управління культури Житомирської ОДА, Житомирський державний університет ім. І. Франка, Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Ольжича та Житомирський коледж культури і мистецтв ім. І. Огієнка.
«Тематика конференції незвичайна, оскільки має подвійну структуру. По-перше, зібрала нас у залі книга як феномен унікальний, духовний і багатофункціональний. По-друге, сьогодні зібралися люди, які книги створюють, пишуть, видають, для яких книга – предмет професійної діяльності, і які ними користуються. Захід запросив до участі не лише викладачів університету і інших навчальних закладів, які входять до ННВК «Полісся», а й аспірантів, представників гуманітарної, психолого-педагогічної галузі знання, бібліотек, видавництв, оскільки координаторам конференції виступила Наукова бібліотека ЖДУ імені Івана Франка», - зазначила у вступному слові проректор з навчальної роботи ЖДУ імені Івана Франка Наталія Сейко.
На пленарному засіданні взяв слово науковець, який перевернув уявлення про спадщину Івана Огієнка, журналіст, завідувач кафедри видавничої справи та мережевих видань Київського національного університету культури і мистецтв Микола Тимошик. «Сьогодні ми маємо рівень папуасної африканської країни: на душу населення в рік припадає 0,9 друкованої книги. А якщо брати дитячу книгу, то це 1 книга на трьох діток. Тому ми - люди, які маємо відношення до слова мовленого, писаного, друкованого передусім, маємо задуматись над загрозою, яку несе показник», - наголосив Микола Тимошик. Крім того, неодноразовий гість ЖДУ імені Івана Франка, читач лекцій для студентів університету презентував учасникам конференції документ з Єрусалимського музею книги, якому уже понад 2 тис. років, - «Заповіді стародавніх талмудистів для тих, хто переписуватиме тексти». Незважаючи на свій «вік», книга виявилася актуальною для сучасників. Також Микола Тимошик продемонстрував учасникам конференції поза цензурний «Кобзар», виданий у Женеві у 1879 році. Ініціатор двох парламентських слухань у Верховній Раді України, громадський діяч, голова ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка Павло Мовчан у виступі зазначив: «Сьогодні у ЖДУ відбувається матрична конференція, яка може пройти по всій Україні під назвою «Книга і майбутнє України». Рекомендуватиму проведення подібних конференцій по всій Україні із посиланням на Вас». Звернулися до присутніх також і директор Видавничого центру «Просвіта» Василь Клічак таавтор понад 400 наукових праць, доктор педагогічних наук, професор ЖДУ імені Івана Франка Олександра Дубасенюк. «Були часи, коли люди стояли в чергах, щоб придбати улюблену книгу. Було престижно мати домашню бібліотеку. За останні десятиліття ситуація змінилася. Значно зменшилася кількість книжкових крамниць порівняно з торгівельними продуктовими і промисловими маркетами. Нещодавно у Житомирі біля Обласної наукової бібліотеки встановили пам’ятник морозиву. Може діти й потребують такого меморіалу. Проте, мабуть було б доцільніше поставити в такому місці пам’ятник Книзі чи пам’ятний знак, який свідчив би про давню історію освіти на Житомирщині. Бо саме у нас виникли одні з перших на Україні осередків культури і освіти», - зазначила на завершення доповіді Олександра Дубасенюк.
Робота конференції продовжилась у чотирьох секціях: «Книга в культурному та освітньому діалозі», «Бібліотечні технології у книгозабезпеченні навчального і виховного процесів в умовах ступеневої освіти», «Книга як чинник професійного становлення фахівця», «Іван Огієнко у вітчизняних та зарубіжних наукових просвітницьких виданнях». Під час виступів доповідачі зачепили низку проблем книги: від становлення ранніх друкованих книг, їх символічного світу та інтерпретації до дотримання сучасними друкарнями видавничих стандартів при випуску книг.
Варто зауважити, що протягом конференції на другому поверсі центрального корпусу ЖДУ імені Івана Франка діяла виставка-продаж книг провідних видавництв України.
«На жаль, наші сучасники все менше читають друковану книгу. З огляду на це, 2011 року університет встановив єдиний і унікальний у Житомирі пам’ятник «Книга, що плаче» та започаткував «Свято книги». Сьогодні ж проблематика книги знайшла продовження у Міжрегіональній науково-практичній конференції «Книга у професійному і творчому становленні майбутнього фахівця». Приємно, що науковий захід уже отримав схвальні відгуки і буде реалізований в інших містах України», - прокоментував ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:15
14 березня
ТОП новини
Оголошення
16:50, 5 березня
98
10:35, Вчора
live comments feed...