• Головна
  • На державному обліку перебуває 188 пам'яток культурної спадщини Житомира
АРХІТЕКТУРА
21:00, 15 квітня 2021 р.
Надійне джерело

На державному обліку перебуває 188 пам'яток культурної спадщини Житомира

АРХІТЕКТУРА
На державному обліку перебуває 188 пам'яток культурної спадщини Житомира

188 пам'яток культурної спадщини міста перебуває на державному обліку. З них 2 пам'ятки національного значення та 26 пам’яток місцевого - занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. 32 об'єкти включені до Переліку щойно виявлених об'єктів культурної спадщини м. Житомира.

Про стан справ у сфері культурної спадщини міста говорили у на першому засіданні Науково-консультативної ради Житомира.

«Фахівці з охорони культурної спадщини міської ради звернулися до відповідного органу Житомирської ОДА з тим, щоб внести ще 9 об'єктів нашого міста до Державного реєстру нерухомих пам'яток України», - говорить Олена Бабушко, завідувачка сектору з питань охорони культурної спадщини департаменту містобудування та земельних відносин.

До Державного реєстру нерухомих пам'яток України занесено будинок «Особняк графині М. М. фон Белль», що знаходиться на вулиці Пушкінській, 8 та є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Як розповідають фахівці, до Міністерства культури та інформаційної політики України подано проєкт «Реставрація пам'ятки архітектури місцевого значення «Водонапірна башта» для участі у відборі за державною програмою з реставрації та ремонту пам'яток культурної спадщини, які будуть реалізовані в рамках програми «Велике будівництво».

На своєму першому засіданні Науково-консультативна рада Житомира також визначилася з президією та створила три комісії - з питань охорони культурної та історичної спадщини; з розвитку туризму та залучення інвестицій та художньо-мистецьку комісію.

До складу дорадчого органу входять фахівці у сфері архітектури, історії, художники та інші експерти.

Основним завданням колегіального дорадчого органу є професійне вирішення питань дослідження, охорони, реставрації, відтворення об'єктів культурної спадщини, збереження традиційного характеру середовища населених місць шляхом опрацювання висновків, рішень, рекомендацій і пропозицій для органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій. Рішення про створення Ради виконком прийняв 7 квітня.

Джерело: сайт Житомирської міської ради

Читайте також: У Житомирі 15 квітня планують завершити опалювальний сезон

Читайте також: Унікальні місця Житомирщини: дивовижний малинський підводний музей. ФОТО

Читайте також: Депутатка міськради про школу в центрі Житомира: Щоб умістити всіх дітей, у клас переобладнали навіть туалет

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#архітектура #житомирщина #житомирська #область #фото #світлини #культура #історія #новини #інформація #будівлі #пам'ятки #культурної спадщини #державний облік
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...