• Головна
  • Найстаріша аптека Житомира у травні відзначатиме своє 60-річчя. ВІДЕО
АПТЕКА
20:00, 30 квітня
Надійне джерело

Найстаріша аптека Житомира у травні відзначатиме своє 60-річчя. ВІДЕО

АПТЕКА
Найстаріша аптека Житомира у травні відзначатиме своє 60-річчя. ВІДЕО

Найстаріша аптека Житомира у травні відзначатиме своє 60-річчя. На сьогодні в умовах аптеки виготовляється понад 100 найменувань нестерильних лікарських засобів. В Україні лише 200 з 25 тисяч аптечних закладів мають відповідні ліцензії, в області – всього 6.

Житомиру вдалося зберегти дві такі аптеки, відповідно, і технічну базу, і кваліфікованих спеціалістів. Мар’яна Дем’янчук – фахівець-практик аптечної справи, чиї навички та знання з технології виробництва ліків задовольняють потреби пацієнтів у ліках «ручної роботи». Професія вимагає знань фізико-хімічних властивостей препаратів, правил спеціального дозування, сумісності інгредієнтів та лікарських форм.

Фармацевти кажуть: попри велику кількість на ринку медикаментів вітчизняного та зарубіжного виробництва, якість екстемпоральних ліків, - висока. Адже, як відзначає директор закладу Владислав Козловський, у виготовленні ліків не використовуються стабілізатори та консерванти. Ці препарати значно дешевші за заводські, а процес їх виготовлення контролюється з особливою ретельністю. Окрім того, у лікарських засобах за індивідуальними рецептами лікарів враховується точне дозування діючих речовин відповідно до вікових особливостей пацієнта, його ваги, супутніх захворювань.

Довідково:

Екстемпоральні ліки - лікарські засоби, виготовлені в аптечних умовах за рецептом лікаря для конкретного пацієнта або за замовленням лікувально-профілактичного закладу, та внутрішньоаптечні заготовки.

Джерело: сайт Житомирської міської ради

#аптека #житомир #медицина #ювілей #місто #житомирщина #житомирська #область #новини #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...