• Головна
  • Що таке додаткові освітні послуги у школах? Хто їх практикує?
10:49, 8 липня 2021 р.
Надійне джерело

Що таке додаткові освітні послуги у школах? Хто їх практикує?

Що таке додаткові освітні послуги у школах? Хто їх практикує?

Комунальні навчальні заклади можуть надавати платні освітні послуги. Це прописано законодавчо. У Житомирі таку додаткову освітню діяльність поки що впроваджує тільки один муніципальний навчальний заклад і – досить ефективно.

Житомирський міський ліцей No1 – у десятці кращих шкіл України за результатами ЗНО попереднього року.

Додаткові платні освітні послуги ліцеїстам тут практикують від початку заснування закладу, а це - близько тридцяти років.

«Спочатку це були курси вивчення іноземної мови. У нас були групи з поглибленого вивчення фізики та математики, та групи, що вивчали предмети на рівні стандарту. Тому батьки додатково замовляли послугу з вивчення англійської...», - розповідає заступниця директора ліцею Ірина Блажиєвська.

Під час основного освітнього процесу вчитель не може виходити за рамки навчального плану, рекомендованого Міністерством освіти. Платні ж послуги в освіті надаються понад обсяги, встановлені навчальними планами, та в позаурочний час.

Педагоги кажуть: формується спеціальний навчальний план, який «розширює можливості»... Все - відповідно до запитів батьків.

«Наразі держава, на жаль, мало уваги приділяє вивченню англійської: раніше 4 години, зараз – дві. Батьки відчувають, що є потреба в додатковому вивченні іноземної ...», - пояснюють у ліцеї.

На початку кожного навчального року адміністрація закладу вивчає думку батьків шляхом анкетування. Укладаються договори про надання додаткових освітніх послуг, потому формуються групи.

Випускники ліцею налаштовані на максимальний результат. Тому, попри складну програму у профільних класах, ліцеїсти виявляють бажання ще більше вивчати і профільний предмет.

«Для отримання не менше 190 балів на ЗНО потрібна кропітка щоденна праця. Тому навіть математична група, у якій програма дійсно складна, на наступний рік замовила не одну годину математики, як ми пропонували, а дві», - каже Ірина Блажиєвська.

Встановлення вартості платної освітньої послуги здійснюється на базі економічно обґрунтованих витрат, пов'язаних з її наданням. «У собівартість входять витрати на оплату праці педагогам, допоміжного персоналу, комунальних послуг, матеріальні виплати тощо...».

У попередньому навчальному році за повний пакет додаткових освітніх послуг батьки сплачували 500 гривень на місяць: 5 годин на тиждень, як правило, розраховуються на три предмети – англійську, математику та українську мову.

Батьки схвалюють додаткові заняття дітей по суботах. Якщо раніше 70% ліцеїстів користувалися такими послугами, то на сьогодні – 100%. Адміністрація ж закладу запевняє: не фінансова вигода є основною для провадження додаткової освітньої діяльності, а високі результати освітнього процесу та якісні показники навчальної діяльності.

Довідковово: заклади загальної середньої освіти мають право на надання додаткових освітніх послуг позаурочно згідно з Постановою Кабміну від 27 серпня 2010 р. No 796, Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства Економіки та Міністерства фінансів України «Про затвердження порядків надання платних послуг державними та комунальними навчальними закладами» від 23.07.2010 N 736/902/758.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #місто #новини житомира #житомирщина #житомирська область #чехія #україна #влада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...