ВЛАДА
16:47, 9 серпня 2021 р.
Надійне джерело
На Житомирщині створено вже 11 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства
ВЛАДА
Сьогодні під час наради під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та за участі дружини Президента України Олени Зеленської обговорили першочергові заходи для попередження випадкам домашнього насильства та дієвої допомоги громадянам, які постраждали від цього явища.
Про це на своїй Фейсбук-сторінці проінформував голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.
Читайте також: На Житомирщині гадюка укусила 14-річну дівчинку під час збирання ягід у лісі
Читайте також: «Читайте також: З 10 вересня у Житомирі зміниться рух громадського транспорту
Домашнє насильство є надзвичайно важливою соціальною проблемою нашого суспільства. Житомирська область системно працює у напрямку попередження такого явища та допомоги громадянам, які постраждали від домашнього насильства. В області прийнята обласна цільова Програма запобігання, протидії домашньому насильству та торгівлі людьми на 2021 рік.
З 2006 року в області функціонує Житомирський обласний центр соціально-психологічної допомоги. Він може надавати людям, що опинилися у таких складних обставинах, цілодобовий притулок (до 90 діб), кризове та екстрене втручання із залученням кваліфікованих спеціалістів.
На прикладі роботи цього центру можна відзначити зменшення кількості осіб, які потребували цілодобового притулку через домашнє насильство. Якщо у 2016-2017 роках щороку такої допомоги потребували по 110 громадян, то у 2018-2019 – вже менше ніж 80, а у 2020 – 61 людина. Проте, ми розуміємо, що проблема домашнього насильства на Житомирщині й в Україні не стала менш актуальною.
Тому зараз в області створено 11 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
Для людей, які стикнулися з домашнім насильством, можливість розірвати це коло й отримати фахову допомогу в безпечному місці дуже важлива.
«Тому ми вдячні Першій леді нашої Держави Олені Зеленській та Уряду, за ту увагу, яка зараз приділяється цій проблемі», - зауважив Віталій Бунечко.
Завдяки цій підтримці вже цього року в області розпочнеться створення мережі спеціалізованих закладів для підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства. Цільову державну субвенцію цьогоріч отримають одразу сім громад: Курненська, Романівська, Овруцька, Хорошівська, Семенівська, Березівська та Олевська. На це Уряд виділив понад 21 мільйон гривень.
Актуальними залишаються питання відповідальності кривдників жертв насильства та направлення їх на обов'язкову корекцію, що потребує внесення змін у законодавство. Також слід більше уваги на місцях приділяти моніторингу проблемних родин, як для виявлення випадків насильства, так і для запобігання їх повторенням після звернення громадян за допомогою.
«Впевнений, що спільними зусиллями ми зможемо зробити все можливе, щоб мінімізувати прояви такого ганебного явища, як домашнє насильство, та надати допомогу тим, хто опинився у таких складних життєвих обставинах», - резюмує голова ОДА.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
15:40
4 жовтня
10:31
4 жовтня
08:00
4 жовтня
Оголошення
14:41, 30 вересня
17:12, 26 вересня
2
14:41, 30 вересня
16:11, 2 жовтня
98
live comments feed...