ЛІС
17:21, 13 серпня 2021 р.
Надійне джерело
Трава кадила сарматського, окрім ароматичних, має цілющі властивості!
ЛІС
Знайомтеся - Кадило Сарматське. Таку оригінальну назву отримала рослина з родини ясноткових, що зовні нагадує кропиву, за надзвичайно сильний аромат.
Читайте також: На Житомирщині гадюка укусила 14-річну дівчинку під час збирання ягід у лісі
Читайте також: «Читайте також: З 10 вересня у Житомирі зміниться рух громадського транспорту
Усе - через великий вміст ефірних масел, кумаринів та флавоноїдів, які під час цвітіння рослини наповнюють місцевість, де вона росте, солодким та духм’яним медовим ароматом. Скромні рожеві квіти кадила приваблюють комах, особливо бджіл. Не випадково латинська назва кадила - Melittis melissophyllum. З грецької «мелісса» - бджола, а «меле…» - мед. Виходить «медовиця – уляблениця бджіл».
Трава кадила сарматського, окрім ароматичних, має цілющі властивості: ранозагоювальні та дезинфікуючі. Тому використовується у народній медицині у вигляді чаїв, настоянок, входить до складу багатьох бальзамів.
Через свої лікарські та пряно-ароматичні властивості кадило сарматське здавна було об’єктом заготівлі, що призвело до значного скорочення його місць зростання та поширення. Рослина опинилася під загрозою зникнення і тому занесена до Червоної книги України. Отже збір кадила сарматського у лісі карається законом. На щастя, його з успіхом можна вирощувати на присадибній ділянці – у затіненому місці саду ця рослина себе прекрасно почуває. Насіння вже окультуреної рослини можна знайти і купити у магазинах.
А у лісі просто насолоджуйтеся ароматом «лісового бальзаму», не зриваючи, а зберігаючи природне розмаїття!
Джерело: ДП «Малинський лісгосп АПК»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
15:04, 28 листопада
1
11:31, 2 грудня
13:59, 21 листопада
17:43, 30 листопада
4
live comments feed...