• Головна
  • Понад 90 мешканців ОСББ «Київська 47» вирішили вдихнути нове життя у свою п'ятиповерхівку
ОСББ
16:30, 18 листопада 2021 р.
Надійне джерело

Понад 90 мешканців ОСББ «Київська 47» вирішили вдихнути нове життя у свою п'ятиповерхівку

ОСББ
Понад 90 мешканців ОСББ «Київська 47» вирішили вдихнути нове життя у свою п'ятиповерхівку

Високі ціни на комунальні послуги в Україні формуються не лише тарифами, а й значними втратами енергії через неутеплені стіни та старі комунікації. Більшість багатоквартирних будинків в Україні була збудована ще до 2000-х, тому їх стіни, перекриття, вікна, системи опалення та водопостачання давно застарілі й зношені, а 80% усіх наших багатоповерхівок потребують модернізації.

Втім, мешканці деяких будинків вирішили змінити цю ситуацію, приєднавшись до державної програми «Енергодім». Про це розповідає голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.

Читайте також: Цікаві поштові конверти у колекції музею Лесі Українки на Житомирщині, — ФОТО

Понад 90 мешканців ОСББ «Київська 47» вирішили вдихнути нове життя у свою п'ятиповерхівку та подали заявку на участь у державній програмі у 2021 році. Сьогодні вони вже живуть в оновленому будинку, завдяки енергомодернізації якого їх гаманець гарантовано захищений від надмірних витрат на «комуналку». Насамперед це про якісне тепло у квартирах. Загальна вартість проєкту склала 6 мільйонів гривень.

На жаль, жителі старих багатоповерхівок й досі потерпають від зношених систем і комунікацій. Люди мерзнуть, бо старі вікна, двері, дах і стіни не зберігають тепло, старі електромережі не витримують напруги, а старі труби й системи опалення забиті й лише частково пропускають теплу воду. Водночас через те, що в будинках й квартирах немає приладів обліку, регуляторів, люди часто змушені відчиняти вікна навіть узимку, щоб знизити зависоку температуру в приміщенні.

Як розповідають представники правління будинку, шлях до модернізації будинку був досить нелегким, бо спілкування зі співвласниками завжди потребує часу й переконливих аргументів. Зокрема багато часу і сил було використано для того, щоб пояснити й вислухати, показати на власному прикладі, що енергомодернізація принесе спільну вигоду. На жаль, для деяких власників житла комплексна модернізація тягне за собою величезне фінансове навантаження. В додаток маємо безліч прикладів, коли окремі сім’ї «клаптиками» намагаються покращити умови лише в межах власної квартири, однак ще більше шкодять будинку. Часто ці заходи виконуються непрофесійно. Але тут вирішили діяти «по правильному».

Щоб зробити житло власників квартир більш енергоефективним, варто проводити повну реконструкцію будівель з акцентом на покращенні їх властивостей зі зберігання тепла. Якщо взимку за неутеплену двокімнатну «хрущівку» щомісяця необхідно віддавати до 3 тисяч гривень, то після енергетичної модернізації – удвічі менше.

Читайте також: Малюнок юної житомирянки прикрасить величезну ракету Ariane 5

Таким чином, зростання вартості енергоносіїв – неминуча реальність, яка включатиме підвищення плати за послуги, які отримують мешканці багатоквартирних будинків. Враховуючи це, проблема утеплення житла «від зими до зими» не втрачатиме своєї актуальності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#осбб #житомирщина #житомирська #область #голови осбб #співфінансування #новини #інформація #капітальний ремонт #капремонт #енергодім #програма #державна програма
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...