• Головна
  • З 16 січня мова друкованих ЗМІ – українська
ЗМІ
09:00, 10 січня
Надійне джерело

З 16 січня мова друкованих ЗМІ – українська

ЗМІ
З 16 січня мова друкованих ЗМІ – українська

Розпочинається новий етап втілення Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Зокрема, набуває чинності стаття 25 Закону, яка регламентує використання державної мови у сфері друкованих засобів масової інформації з 16 січня 2022 року. Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови .

Читайте також: Загадковий підвал урочища Дуби на Житомирщині відкриває свої таємниці

З цього дня друковані ЗМІ загальнодержавної та регіональної сфер розповсюдження в Україні видаються державною мовою.

Відповідно до закону, друковані засоби масової інформації можуть видаватися іншими, ніж державна, мовами за умови, що одночасно з відповідним тиражем видання іноземною мовою видається тираж цього видання державною мовою. Усі мовні версії повинні видаватися під однаковою назвою, відповідати одна одній за змістом, обсягом та способом друку, а їх випуски повинні мати однакову нумерацію порядкових номерів і видаватися в один день.

Розповсюдження за передплатою друкованих засобів масової інформації, виданих мовами, іншими ніж державна, допускається за умови забезпечення їх засновниками (співзасновниками) можливості передплати в Україні такого самого видання державною мовою.

“У минулому році ми розпочали інформаційно-роз’яснювальну кампанію та звернулися з листами до засновників усіх медіа, що за даними Книжкової палати виходили лише російською мовою, та окремо до керівників найбільших видань щодо необхідності неухильного дотримання вимог закону, – зазначив Тарас Кремінь. – Станом на сьогодні ми вже бачимо результати нашої роботи: чимало провідних загальнополітичних, спеціалізованих та розважальних видань вже заявили про перехід на українську з січня нового року. Тож переконаний: української ставатиме дедалі більше!”

Читайте також: Житомирщина вражає: в мережі з’явилися світлини неймовірного "озера-кита", — ФОТО

Джерело: сайт Житомирської ОДА

З 16 січня мова друкованих ЗМІ – українська, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#друковані змі #житомирщина #житомирська #область #видання #масмедіа #новини #інформація #змі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...