• Головна
 • В одному з магазинів Житомира виявили небезпечний світлильник?
ЯКІСТЬ ПРОДУКЦІЇ
13:50, 10 січня
Надійне джерело

В одному з магазинів Житомира виявили небезпечний світлильник?

ЯКІСТЬ ПРОДУКЦІЇ
В одному з магазинів Житомира виявили небезпечний світлильник?

З метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам і відсутності загроз суспільним інтересам спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області у минулому році проведено перевірку характеристик продукції в одному із магазинів м. Житомира, який розповсюджує електричне та електронне обладнання на відповідність вимогам Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання.

Читайте також: Загадковий підвал урочища Дуби на Житомирщині відкриває свої таємниці

Під час проведення планової перевірки встановлено факт розповсюдження продукції - Світильник настільний А481 на прищіпці, штрих – код: 2000963018126, що не відповідає встановленим вимогам, а саме:

 • на маркуванні якого не нанесено знак відповідності технічним регламентам, не зазначено тип, номер партії;
 • відсутня супроводжувальна інформація стосовно найменування виробника, імпортера та його адресних даних, електрообладнання не супроводжувалось інструкціями та інформацією про безпечність.

Разом з тим, вказаний вище світильник настільний було відібрано на проведення експертизи. За результатами проведеного дослідження встановлено, що продукція становить небезпеку тане відповідає вимогам ДСТУ EN 60598-2-4:2018, а саме:

 • є контакт між доступними металевими частинами та внутрішніми проводами, що мають тільки основну ізоляцію;
 • є доступ випробувальним щупом 13 згідно з ІЕС 61032 до струмовідних частин крізь отвори у корпусі затискача для кріплення;
 • затискач світильника, що встановлено на скляній полиці завтовшки 10 мм, зміщується при прикладанні до шнура живлення зусилля 8 Н (повинен утримуватися під час дії зусилля 20 Н);
 • світильник повертається на металевому стрижні діаметром 20 мм під дією власної ваги, а також падає з нього за прикладеного до шнура зусилля 20 Н, що не допускається;
 • вилка шнура армованого не відповідає вимогам ГОСТ 28244-96 за розмірами:
 • розмір 1 становить 30,0 мм (має бути 35,3±0,7 мм);
 • розмір 2 становить 11,0 мм (має бути 13,7±0,7 мм);
 • розмір 3 становить 21,9 мм (має бути 26,1±0,5 мм);
 • розмір 4 становить 9,5 мм (має бути 10+¹ мм);
 • немає втулок з ізоляційного матеріалу в отворах доступних для дотику металевих частин, через які проходять внутрішні проводи;
 • виміряна площа поперечного перерізу проводів шнура живлення дорівнює 0,095 мм ² за норми не менше ніж 0,5 мм ²;
 • не забезпечено захист від ураження електричним струмом:
 • є доступ випробувальним щупом (ІЕС 61032) до цоколя лампи;
 • є доступ випробувальним щупом(ІЕС 61032) до металевих частин світильника,які відділені від струмовідних частин тільки основною ізоляцією, що не допускається.

Невідповідність показників Світильника настільного А481 на прищіпцівимогам нормативних документів, які визначають вимоги щодо безпечності цієї продукції, згідно зі сценарним планом, становить високий рівень загрози.

В подальшому до суб’єкта господарювання винесено рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходівщодо заборони надання продукції на ринку відповідно Закону України «Про державний ринковий нагляді контроль нехарчової продукції».

Слід зазначити, що суб’єктом господарювання відшкодовано вартість відібраного зразка та проведення його експертизи (випробування) в порядку, встановленому постановою КМУ від 31.10.2007р. № 1279 «Про затвердження Порядку відшкодування суб’єктом господарювання витрат, пов’язаних з проведенням експертизи (випробування) зразків продукції»на загальну суму 7 774,00 грн. Кошти сплачені до Державного бюджетув повному обсязі.

Шановні розповсюджувачі, перед наданням нехарчової продукції на ринку ви обов’язково повинні перевірити наявність на продукції знака відповідності технічним регламентам, супровідні документи, що складені згідно з вимогами закону про порядок застосування мов (інструкція, інформація про використання, заходи безпеки, тощо). В тому числі, перевірити виконання вимог виробником та імпортером щодо нанесення на продукцію свого найменування, зареєстрованого комерційного найменування чи зареєстрованої торговельної марки (знаку для товарів і послуг) та контактної поштової адреси згідно з вимогами закону про порядок застосування мов. Зверніть увагу, що дана інформація повинна бути нанесена в першу чергу на продукцію, і лише у разі, коли зазначення відповідної інформації неможливе, – на її пакування та документи, що супроводжують продукцію.

Читайте також: «Житомиргаз Збут» інформує: якою буде ціна газу для населення у січні

Варто зауважити, що відповідно до вимог законодавства суб’єкти господарювання зобов’язані вводити в обіг лише безпечну продукцію.

У разі, якщо при придбанні електричного та електронного обладнання є сумніви щодо їх безпечності, просимо повідомляти Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, за адресою: місто Житомир, вулиця Гагаріна, 55, телефон: (0412) 43-18-42.

Джерело: Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#світильник #житомирщина #житомирська #область #якість продукції #світильники #новини #інформація #неякісна продукція #новини житомира #новини житомирщини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...