• Головна
  • "Стосунки з їжею починаються в ранньому дитинстві", — як змінилося меню в житомирських дитячих садочках, — ФОТО
ХАРЧУВАННЯ У ШКОЛАХ
17:41, 10 січня 2022 р.
Надійне джерело

"Стосунки з їжею починаються в ранньому дитинстві", — як змінилося меню в житомирських дитячих садочках, — ФОТО

ХАРЧУВАННЯ У ШКОЛАХ
"Стосунки з їжею починаються в ранньому дитинстві", — як змінилося меню в житомирських дитячих садочках, — ФОТО

Суп селянський з перловою крупою, мафіни з яловичини та овочами, картопляне пюре, салат із буряка, припущеного з родзинками, кисіль з плодово-ягідного соку, хліб цільнозерновий. Це - обід у дошкільному навчальному закладі №58 «ДивоГрай».

Перехід до «правильної» форми харчування у житомирських освітніх закладах офіційно стартував з 1 січня 2022 року. Втім, у дитячому садочку №58 випробовували нове меню ще з грудня минулого року.

Читайте також: Загадковий підвал урочища Дуби на Житомирщині відкриває свої таємниці

Шеф-кухарка закладу Тетяна Максимова-Шатило готує у параковектоматі страву з нового меню - м’ясні мафіни, фаршировані овочами. Кухарка регулює пар, виставляє температуру, час, необхідний для приготування. 20 хвилин – і страва готова. Та головне – зберігаються всі поживні речовини, необхідні дитячому організму. Параконвектомат і протирочна машина – нове обладнання, яке значно підвищило технологічні можливості приготування їжі в дитячому садочку. «Готуємо в параконвектоматі щодня, вже не обсмажуємо.Параконвектомат зменшив час приготування, а якість страв стала кращою. Протирочною машиною користуємося, коли готуємо картопляне пюре, як-от сьогодні на обід, та супи-пюре з квасолі, птиці, з гороху». Обладнання зручне у використанні, кажуть працівниці харчоблоку. Раніше страви для дітей готувалися на плиті та духовці, обжарювалися у жаровнях.

Завідувачка ДНЗ Тамара Савчук каже, інформація про здорове харчування доступна для батьків на сайті дитячого садочка. У закладі впевнені: смакові звички, які діти набувають у ДНЗ, мають продовжуватися вдома. І такий зв'язок надзвичайно важливий для формування у дітей вибору на користь здорової їжі.

«Раніше ми отримували з м’яса яловичину і птицю. Зараз - свинину, яловичину, філе птиці, бедро без кістки та шкіри. З круп новими у харчуванні є сочевиця, булгур, макаронні вироби вищого ґатунку твердих сортів. Багато введено овочів та фруктів. Отримуємо як сирі, так і заморожені. Наприклад, на сніданок готуються макарони з овочами та фрукти в сиропі. Тепер - мінімум солі та цукру. В групах раннього віку (ред. 1 – 3 роки) діти не споживатимуть цукру взагалі, солі – менше. Введено багато печених фруктів та фруктів у карамелі», - розповідає Тамара Савчук.

Керівниця закладу каже:

при введенні нової страви смакові уподобання дітей вивчали. Так, діти не хотіли їсти печінку, тому від неї у закладі відмовилися. «Як ми не намагалися додати до печінки якийсь секрет, діти печінки не їдять. Тому у новому меню її немає. Все інше дітки їдять добре. За день малюки отримують до 10-ти різноманітних страв, які не повторюються упродовж тижня...

У Марії Чернецької донька Маринка відвідує старшу логопедичну групу. Жінка новим меню задоволена.

«Моя дитина, - говорить, - найбільше любить гарбузову ікру, суп-пюре та страви, які готують на пару».

Алла Русаловська, мама вихованки 4-ї логопедичної групи Анюти Русаловської, організацією харчування у закладі теж задоволена. Каже, подобається, що адміністрація закладу цікавиться думкою батьків.

«Медичні сестри проводили анкетування батьків, - розповідає. - Інформація щодо харчування подається у вайбергрупи та міститься на сайті закладу. Моя дитина у садочку їсть навіть ті продукти, від яких вдома відмовляється. Раніше не любила запіканки із сиру та рису, з овочів. Зараз - їсть. Теж саме і з яблуками. А іноді просить приготувати те, що в дитячому садочку. Тому ми із сім’єю вдома вже впроваджуємо теж нові страви».

Старша медична сестра з дієтхарчування Людмила Межевич показує два нових меню – МОЗівське та розроблене департаментом освіти міської ради. Меню для дітей розраховане на 4 тижні та складається зі 160-ти різноманітних страв.

«Не було раніше салату із червоної квасолі, капусти з бобовими. З’явилося чимало страв із гарбуза. Наприклад, ікра гарбузова... Квашені овочі даються дітям від 5-ти років. Багато салатів із моркви. Салати з буряка теж оновлені. Нова страва - салат з буряка з родзинками, припущений зі сметаною… Хліб – виключно цільнозерновий. Крупи розділені на злакові, бобові та зернові. Раніше такого розділення не було. Рис з овочами та різотто замінили плов з м’ясом. З’явилися нагетси з січеного курячого філе. Фішболи – це рибна страва з овочами та рисом. Дітки це люблять. Кондитерські вироби, печиво, повидло виключили з меню повністю. З борошняних виробів лишилися тільки пампушки до борщу. Пампушки або галушки до борщу подаються один раз на місяць. Борошно тепер - допоміжний продукт…».

Стосунки з їжею починаються в ранньому дитинстві. Тому важливі в дитячому садочку вчити дітей робити вибір на користь поживних та здорових варіантів. Це підтверджує й Алла Базько, вихователька середньої групи «Ромашкова сімейка»: «Малюки дуже люблять супи-пюре із сухариками. Гарно їдять і м’ясні страви, рибне суфле, запіканки. Дітлахам дошкільного віку важливо у вигляді гри чи бесіди розповідати про те, що їжа має бути не тільки смачною, а й корисною...»

 Джерело: сайт Житомирської міської ради

Читайте також: «Житомиргаз Збут» інформує: якою буде ціна газу для населення у січні

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#харчування #школа #шкільне харчування #освіта #житомирщина #житомирська #область #впровадження #виховання #новини #інформація #сучасна система #виховання дітей
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...