• Головна
  • Реставрація маєтку Ганських, костелу Святої Клари: як на Житомирщині планують реалізувати проект «Бальзак», — ФОТО
ОНОРЕ ДЕ БАЛЬЗАК
11:00, 29 січня
Надійне джерело

Реставрація маєтку Ганських, костелу Святої Клари: як на Житомирщині планують реалізувати проект «Бальзак», — ФОТО

ОНОРЕ ДЕ БАЛЬЗАК
Реставрація маєтку Ганських, костелу Святої Клари: як на Житомирщині планують реалізувати проект «Бальзак», — ФОТО

Українсько-французьке партнерство: в обласній раді обговорили проєкт «Бальзак».

Історія кохання Оноре де Бальзака та Евеліни Ганської – туристичний клондайк Житомирщини та магніт для туристів з різних куточків України та світу. На цьому наголосив голова обласної ради Володимир Федоренко під час робочої зустрічі із очільником ГО «Бальзак – Ганська», кавалером ордену Почесного Легіону та ініціатором масштабного фестивалю Balzac Fest в Україні Жаном Рошем та керівником проєктів з архітектури і будівництва компанії «Бетен Інтернаціонал» Тімоте Малонга.

Учасники обговорили подальший хід реалізації проєкту «Бальзак», що передбачає проведення реставрації маєтку Ганських у Верхівні, костелу костелі Святої Варвари у Бердичеві, налагодження культурної співпраці між Україною та Францією, а також створення марштуру Бальзака, починаючи від замку Саше та музею "Будинок Оноре де Бальзака у Парижі" до Ружинської громади, де розташований Верхівнянський замок.

Як зазначив голова обласної ради Володимир Федоренко, для Житомирщини даний проєкт це в першу чергу розвиток туристичного та культурного потенціалу області, зокрема села Верхівня, де тривала love-story відомого французького письменника та міста Бердичева, де у костелі Святої Варвари Оноре де Бальзак одружився на польській поміщиці Евеліні Ганській.

Задля успішної реалізації проєкту, 02 березня 2021 року розпорядженням Голови Житомирської обласної ради створено робочу групу щодо туристичного маршруту «Від Франції до України», який включатиме місця, де бував Оноре до Бальзак, зокрема садиби Ганських у селі Верхівня.

31 березня та 20 травня 2021 року відбулися засідання цієї робочої групи, під час яких обговорено ряд організаційних питань.

На сьогодні за ініціативи Житомирської обласної ради здійснено наступні заходи:

  • Ружинською громадою спільно з Державною екологічною інспекцією та Управлінням лісового та мисливського господарства створено комісію та проведено інвентаризацію аварійних дерев навколо садиби (обстежено 33 га, відмічено близько 1000 дерев, які потрібно видалити);
  • Наразі Ружинською громадою готуються документи для видалення цих дерев. Також на місцях видалення дерев планується посадити нові саджанці;
  • Проведено низку зустрічей з керівництвом філії коледжу щодо можливого переїзду. Переїхати у нове приміщення філія коледжу зможе виключно після проведення у запропонованому варіанті необхідних ремонтних робіт, облаштування приміщення під потреби коледжу (облаштування їдальні, боксів для техніки, встановлення пожежної сигналізації, придбання автобуса тощо).

Крім того, КУ «Житомирський обласний туристичний інформаційний центр» Житомирської обласної ради розробив біля 50 інформаційних вказівників, що ведуть до маєтку Ганських у Верхівні з Житомира, Бердичева та повороту на Київ. Частину вказівних знаків вже встановлено.

Також біля Літературно-меморіального музею Оноре де Бальзака встановлено табличку з інформацією на українській, англійській мовах, шрифтом Брайля, QR-кодом з посиланням на аудіо гід, а музей включено до обласних туристичних маршрутів «Троянди та виноград» та «Коло Житомирщини».

За результатами робочої зустрічі було вирішено провести у лютому розширене виїзне засідання робочої групи у Верхівні, куди буде запрошено Міністерство культури України та Посольство Франції.

Довідково.

Наразі у маєтку Ганських, де 3 роки жив та творив Оноре де Бальзак, розміщується Верхівнянська філія Житомирського агротехнічного коледжу, де облаштований Літературно-меморіальний музей Оноре де Бальзака, а сам палац в с. Верхівня визнаний пам'яткою архітектури України національного значення та занесений до реєстру національних святинь України.

Джерело: сайт Житомирської обласної ради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#оноре де бальзак #житомирщина #житомирська #область #письменник #село верхівня #новини #інформація #новини житомирщини #новини житомира #верхівня #евеліна ганська #пам’ятник #відкрили пам’ятник #меморіал
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...