10 грудня – День прав людини. В Україні проходить тиждень права

“Усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і дати обгрунтовану відповідь у встановлений законом строк”, - зазначено у статті 40 Конституції України.
Звернення громадян  є важливим засобом захисту та однією з організаційно-правових гарантій дотримання прав і свобод.По-перше, звернення громадян - одна з форм участі на¬селення в державному управлінні, у вирішенні державних і суспільних справ, можливість активного впливу громадянина на діяльність органів державної влади й місцевого самовряду¬вання. На сьогоднішній день цей аспект вимагає якісно нового підходу до розкриття потенціалу волевиявлення людей у процесі формування та реалізації державної політики. По-друге, звернення - це спосіб відновлення порушеного права громадянина через подання до органів державної влади и місцевого самоврядування заяв, клопотань, пропозицій, зауважень та скарг. І по-третє, звернення є важливою формою контролю за законодавством.
Звернення громадян стосуються різних напрямів діяльності суспільства й держави, але, як правило, мають єдину мету - акцентувати увагу відповідних органів і посадових осіб на необхідності розв'язати проблеми, що зачіпають суспільні інтереси або інтереси конкретної особи.
Разом з тим звернення громадян як носії інформації мають важливе значення для вирішення питань, пов'язаних із забез¬печенням прав і свобод людини й громадянина, державної, господарської та соціально-культурної розбудови, управління різними галузями та сферами економіки, адміністративно-політичної діяльності.
Своєчасний і об'єктивний розгляд звернень громадян, задоволення їх законних прав та інтересів є першорядними обов'язками фахівців ДПА в Житомирській області, бо саме завдяки поєднанню інтересів держави і громадян, ефективній співпраці з платниками податків формується позитивний імідж органів державної податкової служби України.
За результатами аналітичної довідки стану роботи з розгляду звернень громадян у січні-листопаді 2010 року до органів державної податкової служби у Житомирській області надійшло 250 письмових звернень громадян, що не змінилось в порівнянні з відповідним періодом 2009 року (250 звернень).
Найбільша кількість письмових звернень надійшла на розгляд:
 ДПІ у м. Житомирі – 109;
 Новоград-Волинської ОДПІ – 18;
 Коростишівської МДПІ – 11;
 Коростенської ОДПІ – 10;
 Овруцької МДПІ – 8;
 Бердичівської ОДПІ – 7.
Відповідно тематики звернень, то найбільш актуальними були питання:
податок з доходів фізичних осіб – 47;
оподаткування доходів від підприємницької діяльності - 20;
реструктуризація податкового боргу – 12;
контрольно-перевірочна робота – 46;
інформування про ухилення від сплати податків – 24.
Протягом січня-листопада 2010 року надійшло 6 скарг, що не змінилось в порівнянні з відповідним періодом 2009 року (6 скарг).
Особистий прийом громадян посадовими особами ДПС області здійснюється через громадські приймальні, згідно графіків прийому громадян.
Графік прийому постійно доводиться до відома громадян через ЗМІ, на семінарах та розмішений на інформаційних стендах при кожній ДПІ області та при консультпунктах.
Протягом січня-листопада 2010 року посадові особи ДПС області здійснили 89 прийомів громадян, що не змінилось в порівнянні з відповідним періодом 2009 року (89 особистих прийомів).
Звернення громадян до посадових осіб області щодо недоліків у роботі ОДПС відсутні.
Найбільше особистих прийомів здійснено керівниками:
ДПІ у Малинському районі – 11 прийомів;
Коростишівській МДПІ – 6;
ДПІ у м. Житомирі, ДПІ у Радомишльському, Лугинському районах,– по 5;
Бердичівській ОДПІ, Овруцькій МДПІ – по 4;
Коростенській ОДПІ, ДПІ у Олевському районі – по 3.
Серед питань, з якими до посадових осіб органів ДПС області зверталися громадяни, були питання:
податок на додану вартість – 14;
податок з доходів фізичних осіб – 11;
податкові соціальні пільги – 4;
оподаткування доходів підприємницької діяльності – 7;
плата за землю – 3;
фіксований сільськогосподарський податок – 3;
реструктуризація податкового боргу – 5;
контрольно-перевірочна робота – 7;
з питань працевлаштування – 15;
інші – 9.
На всі звернення громадян було надано відповідь без порушення терміну та згідно чинного законодавства.
Щомісяця питання щодо організації роботи зі зверненнями громадян розглядається на апаратних нарадах ДПА в області та у ДПІ.
Підрозділами ДПС області через засоби масової інформації проводиться роз'яснювальна робота щодо податкових роз'яснень та коментарів провідних фахівців до нормативно-правових актів, розроблених ДПА України. Так, у січні-листопаді 2010 року в ЗМІ розміщено 297 матеріалів, на веб-сайті розміщено 114 матеріалів.
З питань розгляду звернень громадян організовано та проведено 216 семінарів з громадянами та 94 семінарів з працівниками ОДПС.
Також з початку 2010 року ДПА в Житомирській області було проведено 1575 сеансів теле¬фонного зв'язку «гаряча лінія», під час проведення яких громадяни мали змогу звернутися безпосередньо до кері¬вного складу.
Також нагадуємо, що в кожному приміщенні податкової інспекції діє прий¬мальня громадян, що забезпечує право громадян на звер¬нення.
Особистий прийом громадян посадовими особами ДПА в Житомирській області проводиться за попереднім записом згідно з затвердженим графіком. Графік особистого прийо¬му розмішено на інформаційних стендах в приміщеннях податкових інспекцій та на веб-сайті ДПА в Житомирському районі.

Сектор масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян
ДПА у Житомирській області

dpa.zt.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
2 перегляди у жовтні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
У жовтні робити щеплення проти грипу найбільш актуально, адже імунітет до захворювання виробляється в середньому на 6 місяців. Після вакцинації проти грипу ризик захворіти значно зменшується, а імунітет виробляється на епідемічний сезон – осінньо-зимовий період і початок весни, нагадали в управлінні охорони здоров’я ОДА. Як пройти вакцинацію 1. Зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра Лікар огляне вас, визначить, чи немає протипоказань,...
Суспільство
Майданчик створено у рамках Бюджету участі. 19 жовтня відкрився ігровий та спортивний майданчик на території школи №10. Проект передбачав створення єдиного в мікрорайоні Мар’янівки майданчику, який стане центром спортивного дозвілля для всієї родини та залучення дітей, молодь до занять спортом та сприяти здоровому способу життя, повідомили в мерії.   Автор проекту, Олена Ничипорчук подала проектну пропозицію в рамках бюджету участі у 2017 році і він перемі...
Новини компаній
Зручна і недорога ip-камера - це сучасний пристрій, що передає за допомогою інтернету відео-картинку і аудіо-потік на Ваш смартфон, планшет або комп'ютер. Сучасні ip-камери сумісні з усіма популярними операційними системами і мають хорошу якість запису. Ці пристрої створені для Вашого спокою і впевненості. Сфера застосування Застосовуються ip камери відеоспостереження для різних цілей: Контроль дітей, поки Ви далеко; Заради безпеки Вашого будинку і всього...
Суспільство
В області триває місячник добровільної здачі зброї. Місячник добровільного роззброєння на Житомирщині, як і по всій Україні, триває уже понад 2 тижнів поспіль. Для громадян, які мають у володінні незареєстровані небезпечні предмети, – це гарна нагода позбавитися їх без будь-яких наслідків для себе, повідомили в ГУ НП у Житомирській області. Серед зданих до поліцейських підрозділів небезпечних предметів – протипіхотна міна та півтора десятка снарядів часів...
Суспільство
Для кожної дитини є пакунок  малюка, бебібокси надійшли до органів соціального захисту населення. У вересні на Житомирщині народилося 917 дітей. Кожен новонароджений повинен отримати пакунок малюка, який видається батькам в якості разової натуральної соціальної допомоги, повідомили в ОДА. У пакунку 25 речей необхідних при народженні дитини, а також інформаційні буклети для батьків по догляду за немовлям. Батьки новонароджених діток, які при виписці не отри...
Пригоди
Повідомлення про подію надійшло в ДСНС 18 жовтня о 03.05. Чоловік у м. Бердичів упав на козирок під’їзду та не може поворухнутися. Про це рятувальників сповістили сусіди, які прокинулись посеред ночі від гучного удару та людського стогону, повідомили в ГУ ДСНС у Житомирській області. Рятувальники, що прибули до місця виклику, встановили, що чоловік впав на козирок із вікна 5 поверху. За допомогою драбини вони дісталися до постраждалого. Чоловік був при сві...
Суспільство
Прилад з максимальною точністю показує структуру органів та систем організму. Пройти найретельнішу діагностику тепер може кожен житель області, сучасний апарат УЗД вже функціонує в діагностичному центрі, повідомили в ОДА. Даний апарат містить найсучасніші інноваційні технології ультразвукової діагностики. Це дозволяє отримувати найбільш чітке досліджуваних органів та систем людського організму, правильно діагностувати та в подальшому своєчасно лікувати хво...
Суспільство
Повідомлення про подорожчання з'явилося у соцмережах. Тарифи на проїзд в транспорті Житомира не змінилися. — На даний час фіксована ціна проїду в тролейбусах, трамваях складає 3 грн, в маршрутних таксі по місту Житомиру – 5 грн. Житомирська міська рада затверджує ціни на перевезення пасажирів лише у міському транспорті. Дійсно зросла вартість проїзду на міжміських маршрутах, але організація перевезень та врегулювання вартості проїзду на таких маршрутах є ф...
Новини компаній
Одні з найнижчих цін на одяг в Україні було виявлено 16 жовтня 2018 року в інтернет-магазині Time of Style. Наводимо ціни на популярні категорії осінньо-зимового асортименту: Чоловічі куртки - від 189 грн. Чоловічі сорочки - від 29 грн. Чоловічі брюки - від 99 грн. Чоловічі светри - від 79 грн. Жіночі джинси - від 149 грн. Жіночі спортивні штани - від 69 грн. Жіночі куртки - від 239 грн. Сукні - від 229 грн. Жіночі светри (гольфи, джемпери, худі, світшоти,...