АРХІВ ВІЙНИ
16:20, 9 серпня 2022 р.
Надійне джерело
«Архів війни»: в Україні документують злочини росіян
АРХІВ ВІЙНИ
У ГО «Докудейз» продовжують збирати відео- та аудіо з війни. Команда накопичує, верифікує, каталогізує та систематизує великі обсяги відео, аби свідчення злочинів не загубилися у потоках інформації та були доступні у боротьбі в медіа, культурному та правовому полі.
Працює сайт ініціативи «Архів війни»: ukrainewararchive.org. Він допомогає зручніше завантажувати матеріали та ділитися інформацією про проєкт. Доступ же до самого Архіву можливо буде отримати згодом за запитом.
У прес-службі розповідають, що люди активно діляться інформацією, процес збору даних просувається достатньо активно. Кількість завантажених даних варіюється вже в межах 44 гігабайт! Звісно ж, в громадській організації дякують небайдужим людям, які долучаються до Архіву війни, а також партнерам, завдяки яким проект є ще більш ефективнішим!
Зауважимо, що співавтором Архіву може стати кожен/кожна. Додавайте свої відео й аудіо до бази даних.
ЯК НАДІСЛАТИ МАТЕРІАЛИ?
ЗАВАНТАЖИТИ
Якщо ви надсилаєте матеріали з комп’ютера, найзручніше зробити це через форму на сайті.
ВІДКРИТИ ТЕЛЕГРАМ
Якщо завантажуєте відео / аудіо з мобільного, скористайтесь нашим телеграм-ботом: https://t.me/ukraine_war_archive_bot.
НАПИСАТИ НА ПОШТУ
Якщо ви хочете залити великий обсяг даних (20 ГБ і більше), напишіть про це на пошту.
Довідка. Архів війни — об'єднана база відео та аудіоматеріалів про війну в Україні.
"Ми зберігаємо та упорядковуємо воєнну хроніку. Мільйони людей стали жертвами та свідками численних злочинів. За допомогою найпростіших засобів документування, ми можемо зробити ці злочини видимими та покарати винних. А також розповісти світові про те, як це — жити під час війни", - говорять в громадській організації.
«Для документації якомога об'ємнішої та точнішої картини, збору доказів воєнних злочинів, нам потрібно консолідуватися й співпрацювати. Архів війни покликаний об’єднати зусилля тих, хто працює на боці правди, встановлення справедливості та захисту інтересів України», — зазначає Марія Бучельнікова, координаторка проєкту «Архів війни».
ГО «Докудейз» має мережу регіональних партнерів та керівників кіноклубів по всій Україні, які можуть збирати та надавати свідчення навіть з міст, які опинилися у тимчасовій окупації. Зараз у документуванні злочинів триває співпраця з БО «Фонд милосердя та здоров'я», Медіаплатформою «ВГОРУ», ГС «Українська Гельсінська спілка з прав людини».
Збираються матеріали, які висвітлюють ваше життя й побут під час війни, опір цивільного населення агресору, евакуацію чи досвід перебування у бомбосховищах, руйнування, насилля та інші злочини, здійснені російською армією на території України. А також інші фрагменти, відзняті під час війни, які видаються вам важливими. Представники проекту запевняють, що гарантують повну конфіденційність усім авторам надісланих матеріалів.
Архів побудований згідно з міжнародними стандартами використання матеріалів як доказів у Міжнародному кримінальному суді. База даних має сертифікацію безпек від несанкціонованого доступу, а також декілька резервних копій, розташованих за межами України.
Для каталогізації було розроблено спеціальну систему верифікації, тегування та опису даних. Максим Демиденко, очільник Infoscope, партнерської організації, що здійснює технічне забезпечення Архіву, керівник напряму збору даних та дослідження проєкту:
«Після того, як ви завантажуєте відео, система автоматично робить його резервну копію та конвертує файл у зручний для перегляду формат. Наша команда тегувальників переглядає відео і з прив’язкою до таймкоду вносить ключові слова та спеціально розроблені нами теги, які дають можливість класифікувати події війни та зафіксувати воєнні злочини. Це важливо, зокрема, для того, аби Архівом могли користуватись правозахисники. Зараз ми працюємо над додатковими інструментами платформи, такими як автоматична транскрипція, агрегація новин і повідомлень».
Важливою частиною Архіву стануть також інтервʼю зі свідками воєнних злочинів та подій. Керівник проєкту та артдиректор Docudays UA Роман Бондарчук розповідає:
«Наша команда день за днем слідкує за хронологією ключових подій війни та працює над тим, аби архів наповнювався свідченнями про них. Якщо самих відеосвідчень про подію недостатньо, ми шукаємо свідків та проводимо з ними інтерв’ю. Методику проведення цих інтерв’ю ми розробили спільно з правозахисниками, психологами та юристами, тож на них також можна буде спиратися у судах».
Поділіться інформацією про проєкт та його сайт: ukrainewararchive.org, аби більше людей долучилися до збору матеріалів, які засвідчують злочини Росії проти України.
Проєкт «Архів війни» створено за фінансової підтримки Європейського Союзу та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) через ІСАР «Єднання» та «Дім Європи», а також Посольства Швеції в Україні та чеської організації People in Need.
Думки, висновки чи рекомендації не обов’язково відображають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково автор(к)и та упорядники/-ниці видання.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Від музейних колекцій до архітектурних памʼяток: як ЄС допомагає рятувати культурну спадщину України
Партнерський матеріал
09:00
7 листопада
16:35
6 листопада
Оголошення
19:28, 6 листопада
16:21, 30 жовтня
10:15, 29 жовтня
16:20, 30 жовтня
19:28, 6 листопада
live comments feed...