• Головна
  • Керамогранітна та клінкерна плитка: що вибрати
Новини компаній
15:08, 22 серпня 2022 р.

Керамогранітна та клінкерна плитка: що вибрати

Новини компаній

Поки людина не стикається з ремонтом, для неї є загадкою більшість сучасних будівельних та облицювальних матеріалів. Так, якщо переглянути той асортимент, що пропонує інтернет-магазин PLITKA4YOU, то можна побачити, скільки різноманітних матеріалів там є. Тому не дивно, що покупці іноді не знають, що краще підібрати для того чи іншого випадку. Втім, в даному магазині завжди можна замовити безкоштовну консультацію у фахівця.

Найбільше всього питань виникає з облицювальною плиткою. Донедавна найбільшим попитом користувався кахель, та це скоріш через те, що у нас не було гідних аналогів. Але сьогодні пропонується не тільки керамічна плитка, а й керамогранітна та клінкерна. Власне, між керамогранітом і клінкером якраз і є деяка плутаниця. Тому варто розібратись, що собою представляє кожний з цих матеріалів, та для яких облицювальних робіт вони підходять.

Особливості керамограніту

Керамограніт виготовляється з наступних матеріалів:

  • Вогнетривка глина;
  • Шпат;
  • Пісок;
  • Каолін;
  • Гранітна крихта.

Власне, наявність гранітної крихти й відрізняє передусім даний матеріал від звичайної керамічної плитки. Обпал відбувається при температурі приблизно 1200 градусів, завдяки чому (разом з наявністю гранітної крихти у складі) робить керамограніт дуже міцним та зносостійким матеріалов для облицювання. Розбити таку плитку досить складно, хоча укладати її треба обережно, з дотриманням технології.

Варто звернути уваги на вологостійкість. Вона доволі висока, тому представлений матеріал використовують для відповідних приміщень – кухні, ванної кімнати, для укладання на стіни та підлогу. Таку плитку можна мити будь-якими миючими засобами без ризику пошкодити. Проте, і це має велике значення, довге перебування під впливом вологи та водночас низьких температур може негативно позначитись на стані керамограніту. Справа в тому, що він має пористу структуру, тобто волога таки проникає всередину. Під час морозу відбувається замерзання води, яка знаходиться в пустотах, а це призводить до руйнування плитки.

Особливості клінкеру

Гарною альтернативою попередньому матеріалу став клінкер. Для його виготовлення використовують:

  • Тугоплавку глину;
  • Шпати;
  • Мінерали.

Технологія виготовлення відрізняється тим, що обпал здійснюється при більш високих температурах, до 1500 градусів. Причому, термічний вплив поступовий, аби не пошкодити матеріал і не допустити заводського браку.

По своїм якостям, клінкерна плитка впевнено конкурує з камінням по показникам міцності. Її складно не те, що розбити, а й навіть зробити подряпини на поверхні. Це дуже міцний матеріал, який може прослужити десятиріччями, а той віками. До того ж, плитка стійка до водопоглинання, тому її можна укладати за допомогою клею, так званим мокрим методом.

Що стосується зносостійкості, то тут клінкер теж демонструє високі результати. Власне, це випливає з параметрів міцності. Проте вони не надто перевищують показники зносостійкості керамограніту, тому важко казати про якісь суттєві переваги.

А ось чим клінкерна плитка поступається, так це асортимент кольорів і фактур. Він значно менший, тому й варіантів дизайнерських рішень не так багато. Хоча, далеко не кожному власнику помешкання потрібні якісь оригінальні стильові оформлення, тому це навряд чи можна віднести до недоліків.  

Висновок

Висновок очевидний. Для зовнішніх робіт (фасад, доріжки, сходи, тераса) обирають клінкерну плитку, як стійку до морозів і вологи. Для внутрішнього облицювання стін та підлоги, створення вишуканого інтер’єру, краще підійде керамограніт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...