• Головна
  • У Житомирі відбувся міжмузейний захід «Корольов: студент, планерист, каскадер», присвячений студентському періоду життя Сергія Павловича
МУЗЕЙ
11:07, 18 листопада 2022 р.
Надійне джерело

У Житомирі відбувся міжмузейний захід «Корольов: студент, планерист, каскадер», присвячений студентському періоду життя Сергія Павловича

МУЗЕЙ
У Житомирі відбувся міжмузейний захід «Корольов: студент, планерист, каскадер», присвячений студентському періоду життя Сергія Павловича

Міжмузейний захід «Корольов: студент, планерист, каскадер», присвячений студентському київському періоду життя Сергія Павловича Корольова.

Цей період був досить коротким (1924-1926 р.р.), але дуже цікавим і насиченим. Він позначився навчанням юного Сергія Корольова у Київському політехнічному інституті, його участі у планерному гуртку, а також підробіткам у вільний від навчання час. Одним з таких підробітків стала участь Сергія у зйомках художнього фільму «Трипільська трагедія» у 1925 році.

Читайте також: Білий лелека: Символізм в українській культурі

Кінострічку було створено на основі реальних подій Громадянської війни — протистояння на Київщині у 1919 році загонів отамана Зеленого та червоних бійців. Фільм знімали у місцях, де відбувалися реальні події, в селі Трипілля. У зйомках у масовці брали участь десятки статистів. Серед них був і київський студент Сергій Корольов, котрий потрапив на знімальний майданчик за оголошенням.

У кінокартині він грав одного з червоних партизанів у масовці. А також брав участь у трюкових сценах – стрибав з 20-метрової кручі у Дніпро. По суті – виконував функції каскадера.

Головний зберігач фондівНаталія Щербакова підготувала аналіз бібліографічних джерелпро київські студентські роки Сергія Корольова, повідомила цікаві і маловідомі деталі біографії Головного конструктора.

Молодший науковий співробітник Сергій Бовкун проаналізував джерела, які свідчать про участь Сергія Корольовау ігровій кінострічці «Трипільська трагедія». Донедавна цей фільм був недоступним для широкого огляду. А тепер вінможестати об’єктом ретельного вивчення музейними співробітниками. Під час перегляду відповідного епізоду кінострічки (конвоювання партизанів та їх страта на крутому березі Дніпра)учасники заходу змогли побачити сцену, в якій знімався молодий Сергій Корольов, і навіть з великою долею ймовірностіупізнали його фігуруна екрані у натовпі поміж інших учасників масовки.

Цікавим моментом заходу став відео-зв’язок з Обухівським краєзнавчим музеєм ім. Ю. Домотенка (Київська область). Директор Наталія Федоряченко провела віртуальну екскурсію по залах музею, а також розповіла житомирським колегам про Обухівський музей та його експонати, про музейну експозицію, присвячену трагічним подіяму Трипіллі 1919 року, про фільм «Трипільська трагедія» та про місця, де знімалася ця кінострічка.

Відтак захід «Корольов: студент, планерист, каскадер» збагатив обидва музеї, дозволивши обмінятися корисною інформацією про події початку ХХ століття, до відтворення яких на екрані був причетний Сергій Корольов.

Джерело: Національний музей космонавтики

імені Сергія Павловича Корольова

Читайте також: Житомирщина вражає: в мережі з’явилися світлини неймовірного "озера-кита", — ФОТО

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, ще більше оперативної інформації тут:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#музей #музей космонавтики #новини житомира #новини житомирщини #культура #музеї #події #новини #мистецтво
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...