ЛІС
10:45, 10 квітня 2023 р.
Надійне джерело
ТСК не змогла відрізнити дуб від тополі. Про це та інші фейки по результатах тимчасової слідчої комісії в лісах Житомирщини
ЛІС
ТСК не змогла відрізнити дуб від тополі.
Про це та інші фейки по результатах тимчасової слідчої комісії в лісах Житомирщини.
Міф: «Зберігали необліковану деревину без бирок»
Правда: Під час перевірки нижнього складу філії «Радомишльське лісове господарство» ТСК виявило нібито необліковану деревину породи дуб. Насправді ж, це була деревина породи тополі, яка була вилучена і зберігалася як речовий доказ в рамках кримінального провадження про самовільну рубку на території Радомишльського лісництва. Відповідно до рішення суду, який відбувся 6 квітня, правопорушника притягнуто до відповідальності на 5 років умовно зі сплатою штрафу, а зазначена деревина буде вилучена на користь держави.
Під час перевірки лісопродукції у Дубовецькому лісництві філії «Коростишівське лісове господарство» слідчо-оперативній групі Нацполіції та ДБР предʼявлені ВСІ документи на ВСЮ лісоподукцію, яка зберігалася на проміжному складі.
Міф: «Дерева, які за документами зрубані ще минулого року, а насправді стоять на корені»
Правда: Це брудна маніпуляція, яка не підкріплена інформацією про ділянку, про яку йде мова.
Міф: «Порушення усіх екологічних норм на підприємствах»
Правда: Це абсурд. Філії Столичного лісового офісу мають всі дозволи на викиди речовин в атмосферне повітря та на спеціальне водокористування, а також подають декларації про відходи. Крім того, щоквартально здійснюється сплата коштів до держбюджету.
Міф: «Нецільове використання земельних ділянок та незаконні будівлі на територіях лісгоспів — лазні, готелі, чани»
Правда: Ділянка використовується за цільовим призначенням! Законодавством України передбачено порядок надання в користування лісових земельних ділянок для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей. Земельна ділянка на території Городницької селищної ради передана у користування суб’єкту господарювання для культурно-оздоровчих цілей. Як результат, на цих земельних ділянках облаштовано інфраструктуру для культурного відпочинку громадян та проведення дозвілля, відповідно до законодавства. Фактів порушення вимог земельного законодавства при використанні зазначених земельних ділянок уповноваженими органами не встановлювалося.
Міф: «Вирубка здорових дерев замість сухих та хворих»
Правда: З метою збереження лісу, запобігання розвитку у ньому патологічних процесів лісівники проводять санітарно-оздоровчі заходи, до яких відносяться, зокрема, санітарні рубки. Відповідно до Санітарних правил в лісах України в рубку під вилучення відводяться не тільки відмерлі і сухостійні екземпляри, які пошкоджені шкідниками і хворобами лісу, а й навіть відмираючі свіжоростучі дерева з ажурною кроною, укороченою хвоєю більше ніж на ½ нормальної довжини та зміною кольору хвої до світло-зеленого або жовтувато-зеленого.
Міф: «Невідповідність сорту та довжини деревини за бирками»
Правда: Порушень немає. Довгомірні сортименти породи дуб, про які йде мова, були заготовлені на лісосіці головного користування Гартівського лісництва. Заготівля лісу передбачає звалювання дерев, обрубку від сучків та розкряжування на сортименти. Для перевезення продукції на нижній склад та навантаження на автомобіль для подальшого транспортування заготовляються хлисти максимальною довжиною 16 метрів.
Джерело: Столичний лісовий офіс
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:38
21 січня
Традиції та етикет споживання суші та ролів
Новини компаній
14:30
21 січня
ТОП новини
Оголошення
05:57, 10 січня
19:15, 16 січня
1
live comments feed...