• Головна
  • Медичні послуги з реабілітації українців є безоплатними
МЕДИЦИНА
10:30, 22 квітня 2023 р.
Надійне джерело

Медичні послуги з реабілітації українців є безоплатними

МЕДИЦИНА
Медичні послуги з реабілітації українців є безоплатними

Повномасштабна війна, розв’язана російською федерацією, поставила нові виклики перед країною, вітчизняною системою охорони здоров’я й кожним українцем.

Навіть для тих громадян, які не перебувають особисто у зоні бойових дій, як ніколи актуальним є питання своєчасної і якісної медичної допомоги, у тому числі реабілітаційної.

Сприяти поверненню військових і цивільних українців, які мали травмування, до активного і повноцінного життя – одне з завдань, які ставить перед собою медична система. Тому, щоби реабілітаційна допомога стала доступнішою, наприкінці 2022 року Програму медичних гарантій розширили новими пакетами: «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» (пакет 53) та «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах» (пакет 54).

За безоплатні – у межах Програми медичних гарантій – для громадян послуги лікарням сплачує держава.

За пакетом 53 «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в стаціонарних умовах» українці можуть отримати послуги у 245 українських медзакладах (228 державних та 16 приватних лікаренях). Держава забезпечила оплату договорів на суму у понад 2 млрд грн.

Нагадуємо, що у межах цього пакету кожен пацієнт має право безоплатно отримати:

  • складання індивідуального реабілітаційного плану та програми реабілітаційної терапії;
  • проведення необхідних лабораторних та інструментальних обстежень;
  • надання реабілітаційної допомоги одночасно за кількома напрямами (нейрореабілітація та/або ортопедична реабілітація, та/або кардіо-респіраторна реабілітація та інші) в стаціонарних умовах, відповідно до складеного індивідуального реабілітаційного плану;
  • психологічну допомогу;
  • своєчасне знеболення на всіх етапах реабілітації;
  • лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів тощо.

Якщо йдеться про послуги за одним напрямом, то реабілітаційний цикл має тривати щонайменше 14 календарних днів, за двома та більше – не менше ніж 21 календарний день. Кожен пацієнт може безоплатно пройти два реабілітаційні цикли протягом року.

Також безоплатні для громадян послуги за 54 пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах» надають 387 медичних закладів (347 державних медзакладів, 35 приватних, 4 ФОП та один заклад іншої організаційно-правової форми). Загальна сума за договорами з ними, виплату якої забезпечує держава, щоб українці могли отримувати ці послуги безоплатно, – понад 1,2 млрд грн.

Цей пакет передбачає надання реабілітаційної допомоги від однієї до двох годин на добу або менше ніж година на добу для пацієнтів, які потребують: нейрореабілітації, ортопедичної, психологічної, кардіо-респіраторної або комплексної реабілітації. Також передбачені й інші напрями реабілітації упродовж післягострого та довготривалого реабілітаційних періодів відповідно до складеного індивідуального реабілітаційного плану.

Детальніше про те, як безоплатно пройти курс реабілітації амбулаторно, як знайти лікарню, законтрактовану НСЗУ, та які послуги входять до пакета – за посиланням.

Також продовжує діяти запроваджений раніше пакет 25 «Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя».

129 медичних закладів (119 комунальних некомерційних підприємств, 7 приватних і 3 ФОПи) надають професійні послуги з реабілітації як маленьким пацієнтам, так і їхнім батькам (наприклад, послуги психологічного супроводу, навчання особливостей догляду за дитиною, навчання використання спеціального обладнання тощо). Батьки можуть обрати медзаклад на свій розсуд та незалежно від місця реєстрації дитини.

Медична реабілітація немовлят є безоплатною й доступна:

  • за направленням лікаря первинної медичної допомоги, з яким укладена декларація;
  • за направленням лікуючого лікаря;
  • у разі переведення з іншого медичного закладу чи підрозділу лікарні.

Більше інформації про цей пакет – у матеріалі на сайті МОЗ.

З переліком медичних закладів, у яких надають реабілітаційну допомогу, можна ознайомитись за посиланням.

Нагадуємо, що, попри війну, держава забезпечує фінансування видатків на лікування і подальшу медичну реабілітацію українців, а лікарні продовжують отримувати оплату від НСЗУ за надані пацієнтам медичні послуги.

Тому, якщо ви зіткнулися з ситуацією, коли у медзакладі вимагають гроші за послуги, що мають бути безоплатними, зверніться з офіційною скаргою до головного лікаря (медичного директора) закладу про неправомірні дії медика.

Якщо відмовляють на рівні керівництва лікарні, напишіть скаргу до Департаменту охорони здоров’я у вашому місті чи регіоні або до власника медзакладу – відповідного органу місцевої влади. Зазвичай у назві лікарні зазначено, хто є її власником. Якщо не вдається розвʼязати проблему на місцевому рівні, подайте скаргу в НСЗУ через контакт-центр або листом на поштову адресу: м. Київ, пр-т Степана Бандери, 19, індекс 04073; або на електронну адресу: [email protected] (детальніші роз’яснення – за посиланням).

Джерела: Житомирська ОВА, МОЗ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медицина #медичні гарантії #новини житомира #новини житомирщини #медичні послуги #новини #інформація #медики
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...