• Головна
  • У Товаристві Червоного Хреста здають в оренду крісла колісні безкоштовно: у житомирянки за це просили благодійний внесок
ЧЕРВОНИЙ ХРЕСТ
17:30, 21 квітня 2023 р.
Надійне джерело

У Товаристві Червоного Хреста здають в оренду крісла колісні безкоштовно: у житомирянки за це просили благодійний внесок

ЧЕРВОНИЙ ХРЕСТ
У Товаристві Червоного Хреста здають в оренду крісла колісні безкоштовно: у житомирянки за це просили благодійний внесок

Житомирянка Олена Тимошенко звернулася до Житомирської обласної організації Товариства Червоного Хреста, щоб отримати крісло колісне для свого чоловіка з інвалідністю. Крісла колісні здають в оренду безкоштовно, але представник Товариства Червоного Хреста попросив сплатити благодійний внесок. Про це Суспільному розповіла Олена Тимошенко.

За її словами, після звернення до Житомирської обласної організації Товариства Червоного Хреста на вулиці Лесі Українки, 4, для отримання крісла колісного її попросили сплатити благодійний внесок 400 гривень.

"Я звернулася за допомогою, як мені порадили, щоб отримати інвалідний візок для людини з інвалідністю першої групи. Він його потребує. Коли я прийшла, вони запропонували ще допомогу у вигляді продуктового набору. Я його отримала. Продуктовий набір коштує 1 700 гривень. І так, як на них немає допомоги від держави мені запропонували заплатити благодійний внесок 100 гривень. Я його заплатила і пішла питати про допомогу, щодо інвалідного візка. Мені сказали, що безкоштовно нічого не дадуть, візки здають лише в прокат. Я повинна за пів року заплатити благодійний внесок 400 гривень. Я пояснила, що чоловік з інвалідністю першої групи, без обох ніг, учасник бойових дій та чорнобилець. А мені сказали, що таких багато. Він отримує пенсію і він повинен купувати собі. І якщо нам потрібен візок, то ми повинні зібрати гроші", – розповідає Олена Тимошенко.

За словами Олени, розмовляла вона з заступником голови Житомирської обласної організації Товариства Червоного Хреста Валерієм Голумбовським. Чоловік заперечує, що пропонував жінці заплатити 400 гривень за прокат крісла колісного.

"Ні. Мови про суму не було. Я сказав, що візок видаємо на прокат. Даємо на пів року, на три місяці. Якщо є така необхідність, то можемо продовжити. Візочки ми даємо саме на прокат на певний час, щоб за цей період людина могла собі десь візочок купити. Тобто ми надаємо тимчасову підтримку", — говорить Валерій Голумбовський.

Валерій Голумбовський каже, що якщо людина відмовилася платити благодійний внесок, то візок нададуть на прокат безкоштовно. Для цього потрібно надати необхідні документи.

За словами голови Житомирської обласної організації Товариства Червоного Хреста Олександра Богдана, благодійний внесок в організацію люди дають за власним бажанням.

"Люди приходять, надають паспорт, ідентифікаційний код, довідку про те, що є інвалідність і вони дійсно потребують такої допомоги, – говорить Олександр Богдан. – Ми видаємо. В журналі записуємо дані, згідно з оригіналами документів. Це нічого не коштує, тому що це безкоштовна допомога. А якщо людина бажає надати благодійну допомогу, вона її надає. Немає системи, щоб ми фіксовано говорили якусь суму. Ми говоримо про те, що якщо людина бажає внести благодійний внесок, вона його вносить, якщо ні, то ні".

Благодійні внески від населення йдуть на статутну діяльність, розповідає Валерій Голумбовський.

"Ми благодійних внесків не беремо. А якщо людина сама бажає, то стоїть скарбничка і вона туди кидає. Благодійні внески йдуть на уставну діяльність. По уставу – це і перша допомога, і благодійні акції, і матеріальна допомога. Це закупівля продуктів не тільки у Житомирі, а й в районах. Багато людей звертаються", – говорить Валерій Голумбовський.

За словами керівника міського центру з надання безоплатної вторинної допомоги Андрія Мілютіна, гуманітарна допомога є безвідлатною для тих людей, які її отримують.

"Гуманітарна допомога – це вид безвідплатної допомоги засобами для життя, що безкоштовно поширюється серед населення районів, охоплених гуманітарною катастрофою, або тих, що перебувають на її межі. Для умов озброєного конфлікту Міжнародний суд визначив допустиму гуманітарну допомогу як "надання продовольства, одягу, ліків та іншої гуманітарної допомоги". Гуманітарна допомога відрізняється своїм терміновим характером і тим, що використовується для полегшення долі жертв стихійних лих. Червоний Хрест надає гуманітарну допомогу і в цьому визначенні ця допомога безвідплатна і абсолютно безкоштовно проводиться для громадян", – каже Андрій Мілютін.

Кореспонденти Суспільного звернулися на гарячу лінію інформаційного центру Національного комітету Товариства Червоного Хреста України, куди телефонувала і житомирянка Олена Тимошенко.

"Тимошенко Олена Леонідівна зверталася до нас п’ятого квітня, – говорить оператор інформаційного центру міста Львів Сергій. – ЇЇ звернення є. Скарга направлена до комплекс менеджера Євгена Наумчука, генерального директора для включення до внутрішнього розслідування. Розслідування триває, буде зворотній зв'язок. Але зараз зворотній зв'язок може іти до 30 днів, тому що в умовах воєнного часу терміни у нас збільшилися".

Брати крісло колісне від Червоного Хреста житомирянка Олена Тимошенко відмовилася.

Антоніна Тугас для Суспільне Житомир

Джерело: suspilne.media

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#0412 #сайт міста житомира #новини житомирщини #новини житомира #житомиряни #новини #події #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...