ПРОЕКТ
07:30, 22 квітня 2023 р.
Надійне джерело
Студент із Житомира Микита Нєвєдров розробив проєкт мобільної платформи для дослідження води, — ВІДЕО
ПРОЕКТ
Проєкт мобільної платформи для проведення геодезичних та екологічних досліджень води розробив студент третього курсу Житомирської політехніки Микита Нєвєдров.
Про це розповіла керівниця проєкту Марія Гриневич, передає suspilne.media.
За її словами, над своєю роботою Микита працював близько трьох місяців.
"Суть роботи платформи в тому, що вона може швидко та якісно проводити вимірювання кислотності води. І не лише кислотності, – каже Марія Гриневич. – Ми швидко можемо дізнатися про якість води на конкретній точці у водоймі. Аналогів такої платформи немає".
За словами Микити, наводна платформа досліджує якість води.
"Вона може вимірювати температуру, кислотність та глибину в певній точці водойми. Всі ці показники вона записує на SD карту, а потім всі ці дані можна обробити і візуалізувати на комп'ютері за допомогою спеціальних програм", – розповідає Микита.
Микита є учасником наукового гуртка "Автоматизація та мехатроніка".
"Виникало багато труднощів, але я думав, як вирішувати ці проблеми та користувався допомогою викладачів",– говорить Микита.
"Він загорівся ідеєю створити таку платформу, ми були раді йому допомогти. Ідея була повністю його, але він консультувався, якщо у нього були якісь запитання і щось було незрозуміле. Або просто хотілося поради, то він звертався і ми йому допомагали. Ось такий чудовий результат ми маємо", – говорить Марія Гриневич.
Микита презентував цей проєкт на міжнародному конкурсі студентських наукових робіт "Black sea science", де здобув сертифікат другого ступеня. Участь у конкурсі брали студенти з 12 країн світу.
"Після завершення роботи над проєктом, у мене з'явилася можливість прийняти участь у конкурсі "Black Sea Science ". Я вирішив скористатися цією можливістю і показати іншим учасникам мою розробку. Унікальність цієї розробки полягає в тому, що це така мобільна платформа, яка дозволяє легко проводити екологічні дослідження водойм і робити оцінку якості води. Це потребує мало ресурсів і мало часу для проведення таких досліджень", – каже Микита.
На цьому Микита не планує зупинятися і продовжить удосконалювати мобільну платформу.
"В подальшому ця робототехнічна платформа може бути оснащена спеціальним модулем, який дозволяє вимірювати рівень радіаційного забруднення. Я вважаю, що це буде важливий етап модернізації даної установки. В післявоєнний час це буде актуально і можна буде за допомогою таких модернізацій дуже легко і просто проводити аналіз якості води", – говорить Микита.
"Зараз війна і ми будемо мати складні наслідки, – говорить Марія Гриневич. – В тому числі і наслідки екологічні. Дана платформа допомагає виявляти забруднення у водоймі. Це можуть бути забруднення різного характеру і ми можемо за допомогою такої платформи їх виявляти та вживати певних дій, щодо очищення цієї водойми".
Тетяна Дукач, Інна Єрохіна
Джерело: suspilne.media
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:55
11 січня
Оголошення
14:09, 8 січня
14:04, 8 січня
10:29, 10 січня
10:29, 10 січня
10:29, 10 січня
live comments feed...