• Головна
  • На Житомирщині відкрився центр для дітей, які стали свідками або постраждали від насильства за моделлю Барнахус, — ВІДЕО
Барнахус
09:35, 30 травня
Надійне джерело

На Житомирщині відкрився центр для дітей, які стали свідками або постраждали від насильства за моделлю Барнахус, — ВІДЕО

Барнахус
На Житомирщині відкрився центр для дітей, які стали свідками або постраждали від насильства за моделлю Барнахус, — ВІДЕО

З метою створення дружніх до дитини умов у процесі правосуддя та мінімізації наслідків її травматизації у Житомирі запрацював центр для дітей, які стали свідками або постраждали від насильства за моделлю Барнахус.

Центр створено спільними зусиллями Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Житомирської обласної військової адміністрації, Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх та Української Фундації Громадського здоров’я.

«Житомирщина стала однією з 11 регіонів, де цей проєкт буде впроваджуватись як пілотний», — підкреслив начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

Барнахус — це міждисциплінарний спеціалізований заклад, що створюється для проведення процесуальних дій з урахуванням відповідних положень Кримінального процесуального кодексу України в дружньому до дитини середовищі та в умовах, які мінімізують наслідки її травматизації, а також надання комплексної соціальної, психологічної, правової, медичної інших видів допомоги і послуг дітям – потерпілим та свідкам у провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з насильством.

«Доволі часто діти переживають насилля або є свідками жорстоких дій, саме тому ми відкриваємо центр Барнахус, щоб зменшити психологічні травми і негативні наслідки», зазначила керівник програми захисту дітей — Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джин Чой.

У Барнахусі є все необхідне для роботи з дітьми. Перша – кімната очікування, тут можна погратися, почитати книжку. У другій кімнаті відбувається опитування, яке проводить психолог. Тут є камери відеоспостереження, які записують та транслюють опитування в інший кабінет. Крім того, у Барнахусі дитина може пройти медичний огляд.

«Щоб здійснити медичний огляд, обладнаний кабінет у Барнахус і залучений медичний фахівець, який одразу з командою може виїжджати та здійснювати медичний огляд, фіксувати та документувати певні моменти. Є угода з обласною житомирською лікарнею щодо подальшого лікування дитини, членів сім’ї за потреби. Щодо психологічної допомоги, дружнє опитування здійснюється одним спеціально навченим психологом, інший психолог залучений, щоб здійснювати психологічну підтримку. Але ось ця координація передбачає залучення й інших фахівців, наприклад, якщо мама потребує психологічної підтримки, притулку – це може бути залучений психолог з мобільної бригади», — зауважила виконавча директорка МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» Галина Скіпальська.

За словами керівника Житомирської обласної прокуратури Олександра Білошицького, за півтора року від кримінальних правопорушень в області потерпіло 500 дітей, з них 80 від сексуального насильства, ще 87 вчинили злочини.

Як зауважив Віталій Бунечко, за допомогою потрібно звертатися за номером 102. Представники ювенальної поліції допоможуть потрапити до центру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#0412 #новини #інформація #сайт міста Житомира #Житомир #житомиряни #пригоди #Житомирщина #події #новини Житомирщини #Житомирська область
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...