• Головна
  • У лісі на Житомирщині квітнуть рідкісні орхідеї
ЕКОЛОГІЯ
13:23, 2 червня 2023 р.
Надійне джерело

У лісі на Житомирщині квітнуть рідкісні орхідеї

ЕКОЛОГІЯ
У лісі на Житомирщині квітнуть рідкісні орхідеї

У червні у лісах зацвітає чарівна біла орхідея Поліського краю.

У червні у лісах Малинщини зацвітає ЛЮБКА ДВОЛИСТА (Platanthera bifolia) – біла орхідея Поліського краю, бо ж належить до родини Орхідних (або Зозулинцевих) — Orchidaceae. Ця рослина занесена до Червоної книги України, як рідкісний вид.

Любка дволиста у лісах Малинського лісгоспу АПК зростає на території заказників «Гамарня», «Ворсівський» та «Лумлянський». Полюбляє «ховатися» серед чагарників або на узліссях соснових та змішаних дубово-соснових лісів.

Загадковий плаун-віяло, — ФОТО

Розмножується виключно насінням На одному пагоні зaв’язується у середньому 11 насіннєвих коробочок. У кожній з них близько 2000 насінин. Однак біологія проростання насінини складна, що характерно більшості Орхідних. Зародок проростає лиш під впливом грибків-симбіонтів, а тоді проросток «живе» під землею кілька років. Лиш на третій чи навіть п’ятий рік з’являється перший зелений листок, а на одинадцятий – цвіт. Тож, у випадку любки дволистої, один зірваний пагін із суцвіттям – це у десятки тисяч разів менше шансів розмножитися.

Читайте також: Олександр Міщенко: Save Житомирське водосховище! ФОТО

Запилюють любку нічні метелики, приваблені духм’яністю її квітів. Свій аромат квіти починають віддавати надвечір і повною мірою - вночі. Тому цю рослину іноді називають і «нічною фіалкою». А от назва «любка», як пишуть деякі джерела, дали за властивість бульб цієї рослини після їх вживання підвищувати «цікавість» до протилежної статі. І це не єдине через що любка стала «популярною». Бульби любки надзвичайно поживні, тому їх здавна сушили і брали із собою у далекі подорожі. Окрім того, ними лікували легеневі та шлункові хвороби. Й досі цей продукт, так званий «салеп», широко використовують у Туреччині.

Цікаво, що у 1999 році Національний банк України випустив дві пам'ятні монети із зображенням любки дволистої: номіналом 2 гривні і номіналом 10 гривень, срібну .

ДП "Малинський лісгосп АПК"

Головне фото: Y. Martin

Читайте також: На Житомирщині розквітли кущі рідкісної азалії понтійської, — ФОТО

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, ще більше оперативної інформації тут:

У лісі на Житомирщині квітнуть рідкісні орхідеї, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#екологія #екологічна ситуація #проблеми екології #новини житомира #новини житомирщини #куди звертатися
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...