• Головна
  • Підняти прапор над Кримом. Як та до чого готують Гвардію наступу
ГВАРДІЯ НАСТУПУ
16:30, 4 червня
Надійне джерело

Підняти прапор над Кримом. Як та до чого готують Гвардію наступу

ГВАРДІЯ НАСТУПУ

Гвардія наступу провела успішну рекрутингову кампанію. На вступ до неї подали заявки близько 40 000 цивільних. Кожна з бригад створена на основі уже наявного бойового підрозділу МВС.

Тепер у них буде більше людей, техніки та західного озброєння.

Наскільки більше – старанно приховують, аби не псувати сюрпризу для росіян під час контрнаступу. Зараз у бригадах активно готують людей до звільнення тимчасово окупованих територій. Паралельно підрозділи виїжджають на бойові завдання та здобувають бойовий досвід.

У системі МВС багато різних підрозділів, які виконують різні функції – і правоохоронні, і сервісні, і безпекові. Тепер ці підрозділи безпосередньо братимуть участь у звільненні територій.

Готувати до реалізації ідею Гвардії наступу почав міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

На момент початку набору у штурмові бригади (2 лютого 2023 року) була думка, що всі добровольці, які могли б долучитися до нового війська, вже і так служать, каже заступниця голови МВС.

Але охочих долучитись до Гвардії виявилось неочікувано багато.

Якщо спочатку у МВС формували вісім бригад, то в процесі набору добровольців вирішили сформувати ще плюс одну.

Набір людей до всіх бригад досі триває.

Підрозділи, де вже сформовано штат, проходять бойове злагодження і формують резерви.

Тож зараз Гвардія наступу – це дев’ять бригад у структурі МВС. Більшість з них сформовані на базі уже наявних бойових підрозділів Нацгвардії.

Виняток – об’єднана штурмова бригада Нацполіції “Лють”, сформована на базі двох полків спецпризначення “Сафарі” та “Цунамі” і батальйону патрульної поліції особливого призначення “Луганськ-1”.

Та “Сталевий кордон” – 15-й мобільний прикордонний загін, який став новим формуванням у складі Державної прикордонної служби.

Разом із новими бригадами, які створюють у складі ЗСУ, ці підрозділи виконуватимуть основну роботу із завдання ударів по противнику на основних напрямках наступальної операції.

Вони можуть залучатись до наступу, працювати у прикритті. Можуть не лише виконувати бойові задачі, а і проводити зачистки та забезпечувати правопорядок на щойно звільнених територіях.

Крім того, добре підготовлені правоохоронці можуть стати інструментом посилення президентської вертикалі на звільнених територіях. Озброєння, оснащення, специфіка роботи і завдання, які ставлять перед підрозділами, подібні.

Кожна бригада формується на базі військових частин, які вже існували. Фактично їх просто реорганізовують.

Єдиний виняток – прикордонники. До великого вторгнення підрозділи ДПСУ займались виключно охороною кордону. Але війна вимагає змін. “Сталевий кордон” стане другим мобільним загоном у структурі ДПСУ. Тобто таким, що може застосовуватися на будь-якій ділянці кордону.

Одним з ключових критеріїв відбору був саме рівень мотивації людей, додає вона. Відсоток відсіву був дуже високий на всіх етапах – і під час проходження військово-лікарської комісії, і під час співбесід.

Добровольців набирали не лише з цивільних. До бригад Гвардії наступу переводились і чинні військовослужбовці, які пройшли відбір і навчання.

Окрім перейменування, кожний з підрозділів пережив глибокі структурні зміни – аби висока мотивація бійців не самознищилась у перші ж дні.

Командний склад підрозділів Гвардії наступу сформований з бойових офіцерів, які вже проявили себе на полі бою та мають хорошу репутацію. Майже у всіх частинах бригад наступу командування виходить з колишньої Бригади швидкого реагування. Досвід цих командирів має полегшити підрозділам перехід на структуру штабів та підготовку за стандартами НАТО.

У “Рубежі” з 2017 року працює S-структура штабів батальйонів. Таку систему прийняття рішень підрозділ активно використовував на початку повномасштабного вторгення. У боях за Рубіжне це допомогло рятувати життя військовим.

Підготовка новобранців у підрозділах триває не менше трьох місяців. Для окремих фахівців – навіть довше.

Перший тиждень – адміністративні питання. Оформити документи, отримати форму, розподілитись в підрозділ. Солдат починає з індивідуальної підготовки – що таке зброя, як нею користуватися, що таке приціл, як це все працює. Коли засвоїв базу, проходить злагодження у складі відділення. Коли відділення злагодилось, починається злагодження взводу.

Всі заняття спрямовані на те, щоби ці маленькі команди навчились працювати разом і перетворились на взвод. І лише після цього починається найцікавіший етап підготовки – злагоджується рота. Злагодження роти займає 42 дні, протягом яких військові цілодобово інтенсивно працюють. Тренують і оборону, і наступ.

Військовослужбовців навчають як українські інструктори, так і представники країн-партнерів. Окрему увагу приділяють підготовці штурмовиків. Їх готують штурмувати окопи, вести бій в умовах населеного пункту, проводити зачистки, розміновувати. Це дуже скрупульозна робота із доведення всіх навичок до автоматизму. Найбільше часу займає практика. Щоб все працювало на рівні інстинктів.

Нагадаємо, що набір у Гвардію наступу триває. Долучитися до нього можна, подавши заявку на сайті storm.mvs.gov.ua.

За матеріалами liga.net.

Підняти прапор над Кримом. Як та до чого готують Гвардію наступу, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#0412 #сайт міста житомира #новини житомирщини #новини житомира #житомиряни #новини #події #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...